„Za zvuků zpěvavých ptáků si připomene tradiční zvyk, kterým je prvomájové políbení pod rozkvetlým stromem. V zoo máme připraveno několik stromů, které jsou k tomuto účelu vhodné, proto zveme zejména zamilované dvojice, ale i dlouholeté partnery, rodiče s dětmi, ti všichni u nás najdou „polibkovníky," popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

V časných ranních hodinách pak pořádá zoo ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, Muzeem města Ústí a Agenturou ochrany přírody a krajiny tradiční pozorování zpěvného ptactva.

UŽ V PĚT RÁNO

„Tuto akci jsme poprvé uspořádali v roce 2009. Každý rok se schází několik desítek zájemců a je vidět, že to jsou opravdu nadšení milovníci ptactva, kterým nevadí ani ranní vstávání," uvedla mluvčí zoo Věra Vrabcová s tím, že první putování začíná v 5.00 hodin ráno.

„To je ještě tma, ale ptáci se již začínají probouzet. Průvodcem bude ornitolog a pracovník Muzea Ústí Václav Beran. Během trasy upozorňuje na hlasy různých ptáků, přibližuje je pomocí dalekohledu, vypráví o zajímavostech z jejich života.

Závěr patří ptáčkům odchyceným v předem nainstalovaných jemných sítích a ukázka jejich kroužkování, účastníci je pak sami pouští," doplnila Věra Vrabcová. V 6.30 hodin vyrazí na stejnou trasu druhá skupina. Vstup na akci je zdarma.