"Dobrý den, opět nemáme teplo v Ústí nad Labem a z teplárenských komínů nejde kouř," napsal čtenář, který se podepsal jménem Jarda.

Přerušení dodávky páry si například pak vyžádalo i uzavření plavecké haly na Klíši, sauny v městských lázních, v provozu byl jen bazén v lazních. Vše s vysvětlením technické závady na straně dodavatele tepla. I na to si Ústečané stěžovali na sociálních sítích.

Redakce tedy pátrala nejprve na webových stránkách Tepelného hospodářství Ústí nad Labem (THMÚ). Je tu ovšem pouze strohý vzkaz, bez nějakého přesnějšího vysvětlení. "Z důvodu závažné poruchy na výrobním zdroji Teplárny Trmice došlo k přerušení dodávek tepla a teplé vody. Na odstranění poruchy se inteznivně pracuje. Obnovení dodávky se předpokládá do nedělního rána," píše se tu.

Vysvětlení nakonec poskytl Ota Schnepp, jeden z mluvčích energetického gigantu ČEZ, který vlastní i Teplárnu Trmice, jež přes THMÚ teplo do města dodává. "Kolem třinácté hodiny došlo k technické závadě na kabelu, který napájí výrobní bloky," uvedl Schnepp.

Ty se tím pádem ocitly bez elektrického proudu. "Technikům se závadu podařilo nalézt a odstranit. Už v 16.07 hodin se podařilo najet první dva kotle," popisoval mluvčí Schnepp. "Začala tedy opět dodávka páry do města. Kolem devatenácté hodiny technici připojili další kotel. Takto postupně najíždějí jednotlivé úseky rozvodné sítě tepla, až do plného výkonu. Pokud bude vše v pořádku, do rána budou obnoveny obvyklé dodávky tepla."

O dalším případném vývoji situace vás budeme informovat.