Ústečtí radní rozhodli, že zruší výběrové řízení na ředitele Metropolnetu a vypíší nové.

Chyběly koncepce

Podle náměstka primátora Jiřího Madara, který byl i členem výběrové komise, bylo výběrové řízení koncipované špatně.

„Hlavním nedostatkem byla skutečnost, že uchazeči o místo ředitele nepředkládali svou koncepci. Bez posouzení koncepce nelze takové výběrové řízení udělat," vysvětlil Madar.

Místopředseda představenstva společnosti a opoziční zastupitel Radim Bzura včera Deníku řekl, že oficiálně neměl o zrušení vůbec informaci. „Očekával bych, že rozhodnutí sdělí představenstvu, které výběrové řízení vypsalo," uvedl.

Podle Jiřího Madara rozhodli radní města jako valná hromada. Což mohou, protože všechny akcie společnosti vlastní město.

Doporučili málo kandidátů

Personální agentuře, která výběrové řízení zajišťovala, se údajně přihlásily celé dvě stovky uchazečů. Firma prý probrala tři desítky z nich a nakonec komisi doporučila jen tři kandidáty. Členové komise se domnívají, že je to příliš málo.

Kolem výběrového řízení se mezi nimi už rozpoutala živá diskuze, do které si na internetu přisazují i někteří Ústečané. „Mám vážnou pochybnost obecně o požadavku na vize ředitelů. Ředitelé jsou většinou schopní naplňovat vize majitelů a není žádoucí rozvoj firmy z iniciativy ředitele," komentoval spor Martin Konečný.

Podle Radima Bzury by bylo dobré, aby Metropolnet konečně stálého ředitele měl. Ten si totiž k sobě musí přibrat lidi do středního managementu. Ti dnes ve firmě scházejí a společnost se musí připravit na možné čerpání některých dotací.

Madar ujistil, že radní budou postupovat co nejrychleji. „Jde nám o to udělat vše pořádně," dodal.