„Udělali u nás spoustu práce, jsme s nimi velmi spokojeni, kdyby to bylo možné, tak bychom jejich počet rozšířili," řekla Yveta Tomková, starostka městského obvodu Neštěmice.

Záleží na penězích

Její kolega Kamil Hýbner, starosta obvodu Město, poznamenal: „Zachovat je chceme, ale záležet bude na tom, kolik dostaneme z městského rozpočtu. Navíc potřebujeme i investici do techniky, jedno z aut, které na tuto činnost máme, budeme muset vyměnit," uvedl Kamil Hýbner.

Yveta Tomková, která je i radní města, je přesvědčena, že obvody dostanou v roce 2016 nejméně stejně peněz jako letos. „A když jsme s penězi na VPP vyšli v tomto roce, určitě s nimi vyjdeme i v tom příštím. Navíc úřad práce to finančně výrazně podporuje, podíl městského obvodu není taková zátěž," vysvětlila Yveta Tomková.

Udržet si lidi na veřejně prospěšné práce chce i starosta Telnice Jan Doubrava. „My jsme letos jejich počet zdvojnásobili, máme čtrnáct lidí ve dvou partách a je to opravdu v obci znát, takže by bylo dobré, kdyby u nás mohli pokračovat. Využijeme je i na zimní údržbu," plánuje starosta Doubrava.

V Březně chtějí navýšit

Ve Velkém Březně mají veřejně prospěšných pracovníků patnáct a v příštím roce by rádi jejich počet rozšířili.

„Bylo by dobré, kdyby se mohli starat i o údržbu hřiště. Dosud je využíváme na údržbu a úpravu zeleně, úklid a drobné opravy majetku obce. Jsou to většinou občané naší obce a snaží se, svou práci udělají," ocenil starosta Velkého Března Michal Kulhánek.