„Naši VPP uklidí ty dva brlohy, které z parcel udělali bezdomovci a narkomani, kteří se tam shlukují," uvedl starosta centrálního obvodu Jan Tvrdík (ODS). „Pronajmeme to za pět korun na metr a rok, což u 400 metrů čtverečních činí dva tisíce ročně. Kdyby se našli další zájemci, jen by to té lokalitě prospělo a ty nekalé živly by se tam scházet přestaly," dodal starosta.

Městská policie sem zajíždí každou chvíli a větší razie proti těmto chuligánům provádí každý měsíc. „Jsme tam snad každý třetí den. Chlapi je vyženou, ale oni se vrátí, protože to jsou bezdomovci a nemají kam jinam jít," uvedl Jan Novotný z městské policie.

„Určitě by prospělo, kdyby se o ty zahrádky začal zase někdo starat. Také by nebylo od věci, kdyby vlastník strhnul ty nejhorší zničené boudy, aby nelákaly bezdomovce ke shlukování a neoprávněnému vniknutí na pozemek," dodal Novotný.

Maxmilián Dzurko, který si už pronajal první parcelu, líčil, že když tam přišel poprvé, hned musel volat strážníky. „Už tam byla taková nějaká kráčmera drzá," popisoval Dzurko. „Asi tu boudu, co tam stojí, budu muset strhnout, aby neměli důvod tam chodit. Nejhorší na tom bylo, že když ji odvedli, hned jsem strážníky musel volat znovu, kvůli injekčním stříkačkám."

Potíže ale nemají jen zahrádkáři ze zdejší zahrádkářské kolonie, ale i lidé z okolních domů a vilek. „Ta svoloč mizerná krade, kam přijde. Lezou nám přes plot, vše zničí, ukradne i sádrového trpaslíka. Hnát to karabáčem," rozčílil se jeden z majitelů domů, jméno ale prozradit nechtěl, kvůli obavám z odvety.