Chutný, kuchař zaslouží pochvalu, i Pohlreich by si pochutnal. Tak hodnotili návštěvníci restaurace Sport Pub Zlatopramen menu Ústeckého deníku podle receptu Bačův řízek. „Je to výborné. Připomíná mi to Pašeráka, kterého dělají pomalu v každé restauraci. Dávám si ho často k večeři. Pikantní klobása řízku dodá ještě lepší chuť. Opravdu jsem si pochutnal," hodnotil dílo kuchařského týmu návštěvník Martin Kolorecký.

Kuchař Roland Štetka řekl o vítězném Bačově řízku od Zděnky Zahradníkové, že se jedná o dobrý recept. „Musím říci, že to je jeden z nejlepších, které ve čtenářské soutěži vyhrál. Bačův řízek bych viděl spíše jako minutku, než hotovku. U návštěvníků dnes vede. je to nejžádanější menu k obědu," řekl kuchař.

Vítězný recept: Bačův řízek

Bačův řízek měl u návštěvníků Sport Pubu Zlatopramen úspěch.Suroviny: 4 kuřecí řízky, 1 pikantní klobása, 100g sýru parenica, sůl, pepř, mouka, vejce, strouhanka, olej.

Postup: Kuřecí řízky nařízneme, naklepeme, osolíme a opepříme. Do středu dáme nakrájenou klobásu a sýr parenica (uzená nebo neuzená jak kdo má raději). Řízek přeložíme, sklepneme okraje, obalíme v trojobalu a usmažíme na oleji. Podáváme s oblíbenou bramborovou přílohou.

Zdeňka Zahradníková

Soutěžní recepty: Hlasujte, co budeme vařit příště

Jehla s citronem

Suroviny: 4 plátky libového vepřového masa, koření na Gyros, olej, sůl, cibule, papriky, slanina, hladká mouka, rajčata, citron.

Postup: Maso nakrájíme na kostky, posypeme kořením, promícháme s olejem a necháme uležet. Na jehlu napichujeme střídavě maso, cibuli, slaninu, kousky papriky. Jemně poprášíme moukou a opékáme v rozpáleném oleji. Jehly ozdobíme nakonec plátkem citronu.

Lenka Poslušná

Ďábelská jatýrka

Suroviny: 400 g kuřecích jater, 2 cibule, sterilizované lečo, kečup, olej, sůl, pepř, chilli.

Postup: Cibuli nakrájíme na kostičky a osmažíme dozlatova. Přidáme na kousky nakrájená játra a smažíme. Potom do pánve přilijeme sterilizované lečo, necháme chvíli povařit a přidáme kečup. Na závěr vše osolíme, opepříme a přidáme špetku chilli koření podle chuti.

Štěpánka Štefková

Filé na smetaně

Suroviny: Filé, sterilovaná zelenina, plátkový eidam, 1-2 smetany ke šlehání, kečup jemný, špetka soli, špetka bílého pepře.

Postup: Filé omyjeme, osolíme, opepříme a vložíme do vytřeného pekáčku. Pak na filé rozložíme zeleninu, podlijeme vodou a vložíme do rozehřáté trouby. Po deseti minutách nakapeme na zeleninu kečup, zalijeme smetanou a přikryjeme sýrem. Pečeme, dokud sýr nezačne červenat.

Magdaléna Šahlenová