Celou jehlu jsme nakonec okořenili kari pro lepší chuť. Jako přílohu jsme zvolili hranolky a oblohu tvořila směs zelí, okurka, ředkvičky a rajče. To byla slova kuchařského týmu restaurace Sport Pub Zlatopramen, kde se vařilo podle čtenářky Ústeckého deníku.

Vítězkou předprázdninového kola se stala Lenka Poslušná s Jehlou s citronem. „Recept jsem si přivezla před třemi roky z dovolené. Moc nám chutnal. Výběr masa si může zvolit každý podle své chuti," připsala Poslušná.

Za pravdu dal čtenářce kuchař Josef Volf, který recept připravoval. „Grilované jehly jsou mezi návštěvníky restaurace dost oblíbené. Nejinak tomu bylo dnes. Záleží na každém, co si dá do špízu a čím si ho ozdobí. Jako přílohu jsme zvolili hranolky, jinak se hodí také vařené nebo opečené brambory," dodal kuchař.

Vítězný recept: Jehla s citronem

Vítězný recept: Jehla s citronem.Suroviny: 4 plátky libového vepřového masa, koření na gyros, olej, sůl, cibule, papriky, slanina, hladká mouka, rajčata, citron.

Postup: Maso nakrájíme na kostky, posypeme kořením, promícháme s olejem a necháme uležet. Na jehlu napichujeme střídavě maso, cibuli, slaninu, kousky papriky. Jemně poprášíme moukou a opékáme v rozpáleném oleji. Jehly ozdobíme nakonec plátkem citronu.

Lenka Poslušná