Cílem projektu je přestavba původně rozsáhlého a ne zcela efektivně rozloženého úseku vodoléčby, která zajistí zvýšení prostorové terapeutické kapacity. Ta bude využívána jako neurorehabilitační zázemí společně pro lůžkové a ambulantní pacienty. Tím bude zajištěno zvýšení dostupnosti rehabilitační péče nejen pro pacienty v přímé návaznosti na péči v centrech vysoce specializované péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, ale i pro pacienty překládané a dojíždějící ze spádových oblastí Děčína, Teplic v Čechách a Litoměřic ke specializované a robotické rehabilitaci či k léčbě botulotoxinem v návazné ambulantní péči.

Ústecký Majáles 2024 v letním kině
Ústecký Majáles bavil tisíce návštěvníků. Najdete se na fotkách?

„Realizací projektu přestavby prostor našeho oddělení se nám splní naše přání koncentrovat ambulantní neurorehabilitační péči do jednoho místa, kde se budeme starat nejen o rehabilitaci pacientů se spastickou parézou včetně aplikace botulotoxinu a k tomu návazné rehabilitace, ale budeme poskytovat rehabilitaci a její koordinaci i pro další pacienty s neurologickým onemocněním,“ říká Pavel Maršálek, primář Rehabilitačního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

„Krajská zdravotní v maximální možné míře využívá všechny možnosti vícezdrojového financování, mezi které patří i dotační programy Evropské unie. V rámci zmiňovaného projektu, financovaného prostřednictvím Národního plánu obnovy ČR, dojde jednoznačně ke zkvalitnění poskytované vysoce specializované péče a také k navýšení její dostupnosti. Očekáváme zvýšení počtu ošetření pacientů minimálně o 10 %,“ konstatuje Ondřej Štěrba, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Mohlo by vás zajímat: Hokeji v Ústí svitla poslední naděje. Zachránit ho chtějí kameraman a futsalista

Zdroj: Deník/Jan Pechánek