Následně kontaktovali i vlastníka objektu a dohodli se, že byť jde o jeho soukromý majetek, zapojí muzeum do řešení dalšího osudu unikátního domovního znamení, který zatím není jednoznačný. Přáním majitele, roudnického podnikatele a radního Pavla Eliase, je zeměkouli opravit a na střechu vrátit. Momentálně ale prověřuje technickou a finanční náročnost celé akce. Ke snesení globu prý přistoupil na doporučením statika v rámci právě probíhající celkové rekonstrukce budovy.

"Někdejší bankovní palác, kterému Ústečané přezdívají „Globus“, vyrostl v letech 1906 -1907. Šlo o reprezentativní budovu v secesním stylu vystavěnou jedním ze tří nejdůležitějších bankovních domů monarchie, Wiener Bank-Verein,“ vysvětlil historik Martin Krsek.

Historici bohužel už dlouhá léta marně pátrají po jejím autorovi. Předpokládají, že půjde o významnou personu, neboť architektonické pojetí objektu dosahuje vysoké úrovně. "Výstavnost banky také dokládá, že Ústí nad Labem patřilo z ekonomického hlediska k nejdůležitějším městům v Rakousko-Uhersku," dodal Krsek.