Stavba za zhruba 100 milionů korun přinese několik důležitých změn. Jak vysvětlila městská mluvčí Romana Macová, rekonstrukce se týká i zastávek MHD Stříbrníky, Kmochova, Zoologická zahrada, Osamělá a Dvojdomí. „Délka opravovaného úseku přesahuje dva kilometry. Některé zastávky, konkrétně Zoologická zahrada a Osamělá, bude potřeba přesunout, a co se zálivů pro autobusy týká, dočkají se rozšíření. Součástí stavby je i rekonstrukce odvodnění, veřejného osvětlení a úpravy zeleně. Budou opraveny asfaltové vrstvy vozovky a s kompletní rekonstrukcí chodníků budou upraveny i plochy pro pěší a cyklisty. Nově také přibudou přechody pro chodce a místa pro přecházení,“ upřesnila.

První etapa se týká dolní částí ulice, od křižovatky s ulicí Neštěmická (u zastávky MHD Výstupní) po místo, kde se rozšiřuje na tři pruhy. V průběhu první etapy bude tento úsek uzavřen pro dopravu ze směru od Krásného Března do Dobětic vyjma vozidel MHD a IZS. Doprava bude pro individuální automobilovou dopravu zachována pouze ve směru od Dobětic do Krásného Března.

Kvůli tomuto uzavření bude změněn směr jednosměrného provozu v ulici Vojanova. Ulice Přemyslovců a Dvojdomí a jednosměrná část ulice Vojanova budou přístupné z ulice Výstupní s příjezdem od Dobětic. Výjezd z ulice Přemyslovců a Dvojdomí bude umožněn do jednosměrné části ulice Vojanova a poté na ulici Neštěmickou. Ulice Anežky České a Dr. Horákové budou přístupné pouze z ulice Neštěmická. Vše je na místě označeno cedulemi.

Ze stejných důvodů bude změněno i vedení linek MHD 5 a 74 mezi zastávkami Pivovar až Dvojdomí. Zastávka Dvojdomí ve směru do Všebořic bude posunuta o zhruba 120 metrů po směru jízdy. Zastávka Dvojdomí ve směru Výstupní/Prior bude zrušena.

close Omezení MHD v první etapě rekonstrukce ulice Výstupní v Ústí nad Labem. info Zdroj: Dopravní podnik města Ústí nad Labem zoom_in

Linka 5 ve směru na sídliště Pod Vyhlídkou pojede beze změny. Ve směru do Všebořic pojede nově od zastávky Pivovar přes zastávky Krčínova a Prior. Zastávky Jungmannova, Autoškola a Výstupní ve směru do Všebořic jsou zrušeny.

Linka 74 ve směru na sídliště Skalka pojede z komunikace Výstupní přes zastávky Výstupní, Autoškola, Jungmannova a dále po trase. Zastávky Prior a Krčínova ve směru na Skalku jsou zrušeny. Ve směru do Všebořic pojede beze změny.

Viděli jste? Opilý řidič se řítil centrem Ústí na ráfkách. Nadýchal tři promile

Opilý muž si nevšiml, že jezdí po městě na zničených pneumatikách a ráfcích. | Video: MP Ústí n. L.