Stavba za zhruba 100 milionů korun přinese několik důležitých změn. Jak vysvětlila městská mluvčí Romana Macová, rekonstrukce se týká i zastávek MHD Stříbrníky, Kmochova, Zoologická zahrada, Osamělá a Dvojdomí. „Délka opravovaného úseku přesahuje dva kilometry. Některé zastávky, konkrétně Zoologická zahrada a Osamělá, bude potřeba přesunout, a co se zálivů pro autobusy týká, dočkají se rozšíření. Součástí stavby je i rekonstrukce odvodnění, veřejného osvětlení a úpravy zeleně. Budou opraveny asfaltové vrstvy vozovky a s kompletní rekonstrukcí chodníků budou upraveny i plochy pro pěší a cyklisty. Nově také přibudou přechody pro chodce a místa pro přecházení,“ upřesnila.

První etapa se týká dolní částí ulice, od křižovatky s ulicí Neštěmická (u zastávky MHD Výstupní) po místo, kde se rozšiřuje na tři pruhy. V průběhu první etapy bude tento úsek uzavřen pro dopravu ze směru od Krásného Března do Dobětic vyjma vozidel MHD a IZS. Doprava bude pro individuální automobilovou dopravu zachována pouze ve směru od Dobětic do Krásného Března.

Okružní křižovatka Krásné Březno vstupuje do další etapy
Stavba nového kruháku v Krásném Březně vstupuje do další etapy, pozor na změny

Kvůli tomuto uzavření bude změněn směr jednosměrného provozu v ulici Vojanova. Ulice Přemyslovců a Dvojdomí a jednosměrná část ulice Vojanova budou přístupné z ulice Výstupní s příjezdem od Dobětic. Výjezd z ulice Přemyslovců a Dvojdomí bude umožněn do jednosměrné části ulice Vojanova a poté na ulici Neštěmickou. Ulice Anežky České a Dr. Horákové budou přístupné pouze z ulice Neštěmická. Vše je na místě označeno cedulemi.

Ze stejných důvodů bude změněno i vedení linek MHD 5 a 74 mezi zastávkami Pivovar až Dvojdomí. Zastávka Dvojdomí ve směru do Všebořic bude posunuta o zhruba 120 metrů po směru jízdy. Zastávka Dvojdomí ve směru Výstupní/Prior bude zrušena.

Omezení MHD v první etapě rekonstrukce ulice Výstupní v Ústí nad Labem.Zdroj: Dopravní podnik města Ústí nad Labem

Linka 5 ve směru na sídliště Pod Vyhlídkou pojede beze změny. Ve směru do Všebořic pojede nově od zastávky Pivovar přes zastávky Krčínova a Prior. Zastávky Jungmannova, Autoškola a Výstupní ve směru do Všebořic jsou zrušeny.

Linka 74 ve směru na sídliště Skalka pojede z komunikace Výstupní přes zastávky Výstupní, Autoškola, Jungmannova a dále po trase. Zastávky Prior a Krčínova ve směru na Skalku jsou zrušeny. Ve směru do Všebořic pojede beze změny.

Viděli jste? Opilý řidič se řítil centrem Ústí na ráfkách. Nadýchal tři promile

Zdroj: MP Ústí n. L.