V prezentaci svého projektu, který získal 450 hlasů, hovoří Petr Banýr o parku jako o přirozené spojnici mezi centrem a okolními čtvrtěmi. „V bezprostředním okolí se nachází několik vzdělávacích institucí, jako je základní škola nebo dům dětí a mládeže. Momentálně se ale v parku nachází pouze jedna atrakce pro děti v podobě ježka. Úprava by zlepšila možnosti volnočasových a relaxačních aktivit dětí a dospělých a omezila by patologické jevy, ke kterým v parku dochází,“ zmínil Banýr.
Tím měl na mysli rejdy narkomanů nebo opilců a bezdomovců, kteří se tu občas zastaví a dělají nepořádek. Dokonce v minulosti poničili a posprejovali samotného ježka. Proto sem musejí velmi často docházet ústečtí strážníci. „Je pravda, že jsme odsud vyháněli bezdomovce nebo omladinu. Poslední dobou se ovšem situace podle našich poznatků poněkud zlepšila. Chodíme tam hlídkovat ve dne i v noci a dáváme pozor i na ježka, aby ho nikdo nezničil,“ vylíčil zástupce ředitele městské policie Jan Novotný.
V návrhu pro participativní rozpočet zakreslil jeho autor například skluzavku, relaxační pódium, lehátka a vyhlídky i částečné zpevnění pěší cesty pod ježkem. Hrací talíř pod ježkem má obohatit kromě nerezové klouzačky též tartanový talíř, který poslouží jako rozšíření hrací plochy kolem ježka. Doskokovou plochu pak doplní pomyslný oranžový satelit, který se otočí směrem nahoru. „Boule podpoří hru v kopci a zpestří překonání zhruba dvoumetrového rozdílu,“ popisoval Banýr.
Nejkrásnější výhled v parku je podle něj hned u vstupu pod borovicí. „Dnes opomenuté místo s velkým potenciálem vyzdvihne dřevěná paluba, která ukáže návštěvníkům parku pohled až na Alžbětinu vyhlídku nad Vaňovem. Pódium bude zvlněné a tvarované tak, aby se na něm dalo pobývat vleže i vsedě. U vstupu je doplněná infotabule s historií parku i jeho legendární sochy,“ pokračoval.
Participativní rozpočet má na starosti ústecký radní Pavel Tošovský (nez.). Ten vysvětlil, že nejdůležitějším prvkem návrhu je pro Petra Banýra skluzavka pod ježkem pro děti. „Poté bude záležet na tom, kolik zůstane peněz po jejím nacenění, a z toho by projektanti vycházeli při dotvoření dokumentace v případě dalších navrhovaných prvků, jako je relaxační pódium, lehátka, jednoduchá vyhlídka, případně částečné zpevnění pěší cesty pod ježkem. Termíny zahájení prací centrální městský obvod pravděpodobně ještě nemá, jelikož jsou na samém začátku,“ poznamenal Tošovský.
To ostatně potvrdil i starosta městského obvodu Tomáš Kirbs (ANO). „Do konce roku zorganizujeme schůzky s navrhovateli projektů, abychom si vyjasnili, jaké máme možnosti a co bude potřeba. V prvním čtvrtletí příštího roku bude potřeba absolvovat přípravu dokumentace, získat povolení a podobně, prostě absolvovat úřední kolečko a výběrová řízení na dodavatele. Ve druhém čtvrtletí, pokud vše půjde tak, jak má, bychom začali s úpravami a stavbou samotnou,“ upřesnil Kirbs.