„Z Přístavní na Předmostí jsou dva odbočovací pruhy, kdy levý je i pro jízdu rovně. Stalo se mi, že levý odbočovací pruh byl zcela volný, tak jsem se rozhodl v něm odbočit na Předmostí. Řidič trolejbusu, který započal odbočování v pravém jízdním pruhu, mě bez váhání zavřel ve viaduktu. Přejel si z pravého do levého, jako by se nechumelilo. Nebýt mé řidičské předvídavosti, tak by byla nehoda na světě," poslal námět na článek čtenář.

Co ho ovšem nadzvedlo, že se dočkal ještě vulgárních gest ze strany řidiče trolejbusu. „Když jsem na něj houkl, tak otevřel okénko a z něj na mě vystrčil vztyčený prostředníček. Chápu, že řidiči, když jedou v pravém pruhu, tak mají problém to s trolejbusem vytočit, ale když jsem chodil do autoškoly, tak nás učili, že přejíždět z pruhu do pruhu se v křižovatce nemá. Oni regulérně porušují předpisy," uvedl Martin Malák.

Podle zjištění Deníku jde o běžnou praxi přejíždění z pruhu do pruhu v této křižovatce u řidičů trolejbusů. „Abych se správně zařadil, tak musím přejet z jednoho pruhu do druhého. Tady je to nejjednodušší. Dělám to tak nejen já, ale i další kolegové. A to dokonce i z autobusů," uvedl řidič trolejbusu, který si nepřál být jmenován.

Vedoucí dopravní policie Karol Kočárek k problému uvedl, že pokud řidič trolejbusu nikoho neomezí a nehrozí, může takto křižovatku projet. „Pokud omezí a ohrozí řidiče odbočujícího v sousedním jízdním pruhu, pak se dopouští porušení ustanovení o jízdě v jízdních pruzích a hrozí mu pokuta na místě do 2 000 korun. Ve správním řízení až 2500 korun. V případě ohrožení dostává řidič „hříšník" ještě pět trestných bodů," doplnil Kočárek.