Shodli se na tom odborníci a dopravní inženýři na čtvrtém ročníku Dopravní snídaně s BESIPEM, která se v úterý uskutečnila v hotelu Clarion v Ústí. Křižovatka tak byla zařazena na celorepublikový seznam rizikových míst.

VYNUCUJÍ SI ZAŘAZENÍ DO PRUHU

„Řidiči si zde vynucují zařazení do příslušného jízdního pruhu. Nejčastější příčinou dopravních nehod je pak nedání přednosti v jízdě při přejíždění z jednoho pruhu do druhého," podotkl koordinátor Dopravní snídaně Petr Bilý s tím, že od roku 2014 se tady stalo už 44 dopravních nehod.

Na vině jsou ve velké míře rovněž kamiony. Výrazné snížení počtu vozidel na tomto místě by mělo přinést slibované dokončení a zprovoznění posledního úseku dálnice D8 ke konci roku 2016.

„Domnívám se, že se poté kamionová doprava omezí na třetinu, možná až na čtvrtinu. Samozřejmě se to dá jen těžko odhadnout. Proto se prozatím nedělají žádná drahá dopravní opatření," říká krajský koordinátor BESIP Jan Pechout, který má osobně v Ústí vytipované i další nebezpečné místo.

OD RONDELU K TESCU

„Jde o celý úsek Všebořické ulice od Rondelu až nahoru k bývalému Tescu. Přechody pro chodce jsou tady špatně viditelné a nevidí se navzájem ani chodci a řidiči," podotkl Pechout.

Experti na Dopravní snídani upozornili na riziková místa napříč celým Ústeckým krajem, na nebezpečí železničních přejezdů a rovněž na chování za volantem.

„V dnešní době je držitel řidičského oprávnění zároveň i „držitelem" zbrojního průkazu, ovšem s mnohem menšími znalostmi, než které by musel znát k držení zbraně. V Ústeckém kraji naštěstí počet nehod a úmrtí klesají," řekl krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

Dalšími rizikovými místy v Ústeckém kraji jsou také:°Úsek silnice I/13 v Jílovém – Martiněvsi
°Přechod pro chodce na silnici I/13, Teplice
°Mimoúrovňová křižovatka na silnici I/8 
a I/13 u Teplic
°Přechod pro chodce na silnici I/13, Klášterec nad Ohří
°Silnice I/13, úsek Ludvíkovice – Huntířov