Lze ale čekat na Ústecku v příštím roce také něco pozitivního? Ústečtí radní na příští rok připravili pro investice zhruba 459,4 milionu korun, což je o 103 milionů korun víc než letos. Z toho 171,9 milionu má město nachystáno na rekonstrukce. Zahrnuje to především silnice v Mezní, Školní, Návětrné a Vojnovičově ulici, rekonstrukci služebny městské policie Na Nivách, mostku v ulici Ryjická, rozšíření veřejného osvětlení, budování přechodu pro chodce ve Svádově, nové tenisové haly a další, ne tolik viditelné stavební akce.

Kryštof i Lov na losa

Jak bude vypadat příští rok z pohledu kulturního a společenského? Kupříkladu Severočeské divadlo hned 8. ledna od pěti odpoledne uvede v choreografii držitele Thálie Vladimira Gončarova koncert Novoroční koktejl melodií, orchestr jako dirigent povede Miloš Formáček.

Z širšího časového hlediska podle šéfa Kulturního střediska města Ústí nad Labem Jana Kvasničky je rozhodně také nač se těšit. „Jednou z největších akcí, které připravujeme, bude opera v letním kině. Měly by zde vystupovat největší české hvězdy žánru. Jednak Štefan Margita, jednak Kateřina Kněžíková. Program zatím řešíme, ale termín vychází na 19. srpna. Součástí akce budou i drobné divadelní performance v areálu letního kina, provedené ve spolupráci se spolkem Kult a s dramaturgií Michala Maška,“ prozradil.

Mimo to se mohou milovníci hudby těšit v březnu na Prago Union a na kapely Posthudba a Dukla, v dubnu na kapelu Kryštof, v květnu na Laca Décziho a Jiřího Korna. „Také máme v plánu spoustu divadel, hned v lednu představení Cavewoman, domluvený je i Lov na losa s Markem Danielem a Sašou Rašilovem,“ přiblížil Kvasnička.

Podpora sportovních klubů

Otázka drahých energií se ovšem vrací jako bumerang, a to hned ve sportu. Podle radního pro sport Jiřího Horáka vedení města připravuje dotační titul na podporu klubů zasažených zvýšenými cenami energií. V první půli roku by ho měli projednat zastupitelé, přičemž snaha prý je, aby bylo hotovo už v prvním čtvrtletí.

„Příští rok bych se jako fanoušek sportu těšil na basket v nejvyšší soutěži a nějaké mimořádné akce. Ve florbale pracujeme na tom, aby tu byla jedna z nejvyšších možných soutěží tohoto sportu v kategorii žen a mohla v ní hrát česká reprezentace. Je to na dobré cestě, nějaká jednání už máme za sebou, zápasy by se uskutečnily v září. Neměl bych opomenout ani každoroční taneční mezinárodní festival, který se mi líbí,“ dodal Horák.