Dům sv. Materny, zařízení Charity Ústí nad Labem, dosud sídlil ve střekovské ulici Karla IV. Nově jej zájemci najdou na adrese Hlavní 200 v Mojžíři, přímo ve vyloučené lokalitě. „Bude to pro nás velká výzva. Už v průběhu příprav a stěhování jsme viděli, že o naše služby zde bude velký zájem,“ uvedla vedoucí Domu sv. Materny Helena Dvořáková.

Spolu se třemi už dlouhodobě poskytovanými sociálními službami zde Charita ve spolupráci s mojžířskou ZŠ Hlavní rozjíždí i pilotní projekt zaměřený na prevenci předčasných odchodů ze vzdělávacího systému. „Věříme, že s naší pomocí budou děti ve škole úspěšnější a povede se nám zvýšit jejich šance zvládnout jak samotnou školu, tak i přechod na střední školu,“ poznamenala ředitelka Charity Ústí nad Labem Martina Jonášová.

Linka číslo 57 a její pasažéři. Nikdo na snímcích na černo nejede, všichni poctivě zaplatili za jízdenku. Dohlíží na to od 1. srpna strážník a dva asistenti přepravy.
Nástup předními dveřmi v celém Ústí? Zatím prý nelze, velmi by se to prodražilo

Nový Dům sv. Materny si během slavnostního otevření přišel ve středu 13. září prohlédnout kromě náměstka primátora Tomáše Vlacha či ředitele mojžířské školy Karla Bendlmajera také ústecký arciděkan Miroslav Šimáček, který domu požehnal. Pak už se do nových prostor nahrnuly místní děti, pro které zde bylo připraveno pohoštění a řada aktivit.

Rodiny i děti, které na místo dorazily, se také seznámily s aktivitami projektu S radostí do školy financovaného z programu Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání z prostředků Evropské unie.