Ústečtí zastupitelé udělili na středečním zasedání společnosti právo halu postavit namísto zaniklé konírny. Pro bylo během hlasování třicet zastupitelů, zdrželi se pouze tři. „Pro nás jsou důležité dvě věci. Jednak přijetí ze strany města, a za druhé jeho velikost. Ústí jako krajské město patří mezi největší v města zemi, takže tu žije dost lidí, kteří u nás budou chtít bruslit,“ komentoval rozhodnutí zastupitelů jednatel společnosti Petr Novotný.

Skupina Padok Investments stojí za stavbou dvou nejmodernějších sportovních hal v pražských Strašnicích, takzvaný Škoda Icerink, kde jednou z tváří projektu byl i přední krasobruslař Tomáš Verner. Rekonstruovala i led v Plzni.

Tréninkový stadion zaplatí zčásti z firemních peněz a jednak s pomocí společnosti Raiffeisen Leasing ze skupiny Raiffeisen Bank. „Společnost nechce městské parcely odkoupit, ale pouze zřídit právo stavby. Myslíme si, že pro město je to výhodné, jelikož nepřijde o své pozemky a získá finanční profit,“ poznamenal náměstek primátorky Pavel Dufek (UFO).

Více se dočtete ve čtvrtečním Ústeckém deníku!