Celkové příjmy pro rok 2017 představují částku 1,471 miliardy korun, výdaje pak 1,514 miliardy. „Schodkový rozpočet pokryjí ušetřené peníze z minulého roku. Investiční rozpočet je zhruba 185 milionů korun. Opticky to tak může vypadat, že jsou větší výdaje, ale podstatné je, že jsou kryty," vysvětlil vedoucí finančního odboru ústeckého magistrátu Rudolf Jakubec.

Právě v investicích pro rok 2017 se počítá například s opravou křižovatky Tovární, Hrbovická a Majakovského či s pořízením tučňáků do zoo. „Pro mě jako pro ženu a babičku je důležitá také rekonstrukce bazénu pro batolata v areálu jeslí v Mezní ulici," podotkla primátorka Věra Nechybová.

ČINOHERÁK I SPORTOVCI SI POLEPŠÍ

Více peněz přiteče do sportu a do kultury. „O dva miliony více dostane Činoherní studio, a to kvůli úhradě nákladů za energie a z personálních důvodů," uvedl náměstek Jiří Madar. Na opravy silnic půjde 36,6 milionu.

Městské obvody, které si dlouhodobě stěžují na podfinancování a na to, že provozní výdaje musí dotovat ze svého, dostanou přidáno jen na zákonné zvýšení platů. Na investice nedostanou nic. Přilepšení se nedočkají školy, školky ani domovy pro seniory, částka zůstává stejná jako v letošním roce.

Návrhu rozpočtu předcházelo jednání všech stran a hnutí v zastupitelstvu. Jediné hnutí Vaše Ústí se projednání rozpočtu nezúčastnilo.

„Pozvánka nám přišla ve chvíli, kdy už návrh rozpočtu projednal finanční výbor a byl vyvěšen na úřední desce. Těžko bychom už do něj mohli zasahovat. Předložili jsme proto paní primátorce naše návrhy za obvody, ani ty ovšem v rozpočtu nejsou zohledněné," říká předsedkyně Vaše Ústí a starostka Neštěmic Yveta Tomková.