Akce podpoří handicapované. Uskuteční se 21. prosince od 16.00 do 18.00 v průběhu vánočních trhů na Lidickém náměstí.

ZPĚV A VESELÁ VYSTOUPENÍ

Jako v předešlých ročnících uvidí diváci pestrý kulturní program s účastí řady osobností, plný zpěvu a veselých vystoupení pro velké i malé diváky. Na závěr budou společně vypouštěny lampiony přání.

„Celá částka v plné výši bude předána vybraným postiženým dětem. Jejich příběhy si můžete přečíst i na www.uprimnesrdce.cz," informovala mluvčí nadace Eva Jersáková.

Přispět lze přímo na akci, kde získáte za příspěvek ve výši 100 Kč či více, jako poděkování lampión přání. Dále je možné zaslat jakoukoli částku na transparentní účet číslo 218164200/0600 Nadačního fondu Matěje Proška. Organizátoři chtějí pomoci získat 15 tisíc korun pro Elišku a Lukáše na hypoterapii.

ASISTENČNÍ PES, POLOHOVACÍ ŽIDLE A LÉČEBNÝ POBYT

Dalších 50 tisíc korun chtějí pro Barunku na výcvik asistenčního a canisterapeutického psa Maxe, 45 tisíc korun pro Adélku na speciální polohovací židličku a 60 tisíc korun potřebují pro Štěpánku na zaplacení pobytu v centru Renona Rehabilitation.

Hlavním sponzorem akce je společnost Attigente Group. „Naši zaměstnanci jsou součástí týmu, který pomáhá. Přijďte i Vy rozsvítit Ústí nad Labem," vyzývá šéf nadace a ředitel společnosti Matěj Prošek.

Minulé ročníky byly velmi úspěšné, zatím se podařilo předat 756 324 korun. Organizátoři doufají, že akce přispěje ke kouzelné předvánoční atmosféře a pomůže splnit přání těch, kteří potřebují pomoci.