Nejčastěji policisté řešili fyzické potyčky, při kterých zpravidla sehrál hlavní roli alkohol. „Naštěstí při nich nikdo nebyl zraněn a v rámci šetření se jednalo o přestupkové jednání,“ informoval policejní mluvčí Václav Krieger.

Zdravotnická záchranná služba měla oproti jiným rokům výrazně klidnější Silvestr.
Desítky úrazů? Ne. Silvestrovské oslavy v Ústeckém kraji byly klidnější

Policisté operačního střediska zaevidovali také několik stížností na rušení nočního klidu, především šlo o hlasitě vyhrávající hudbu, a několik oznámení bylo majetkového charakteru. Hlídka vyjížděla také k požáru dílny v Chabařovicích. Ani v tomto případě nedošlo ke zranění, jednoho člověka ale záchranáři převezli do nemocnice, protože se nadýchal kouře.

K závažnějšímu incidentu došlo v Mostě, kde jeden muž slavil příchod Nového roku tak, že střílel slepými náboji ze střelné zbraně. „Toho policisté zadrželi a věc se prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví,“ uvedl Krieger. V cele skončil také muž z Ústí nad Labem, který v Chabařovicích fyzicky napadl policejní hlídku a je podezřelý z přečinu útoku na veřejného činitele.

Hasiči v Ústeckém kraji na Silvestra klid neměli. Vyjížděli k více než čtyřiceti událostem.
FOTO: Hořící popelnice, požár ve výtahové šachtě. Hasiči měli přes noc napilno

Podle policie nedošlo během silvestrovské noci k žádné dopravní nehodě s tragickými následky, nebyl spáchán závažný trestný čin a nikdo neutrpěl vážné zranění.

„Z pohledu závažnosti těchto událostí lze hodnotit přechod z roku 2023 na začátek letošního roku jako poměrně klidný,“ shrnul policejní mluvčí.

Souhrn perliček v Ústeckém kraji za rok 2023.
Opilci, žlutá smršť i zloděj hračička. Rok 2023 byl v našem kraji plný kuriozit