Těm se přezdívá japonské třešně. Kvetou krátce, ale velmi intenzivně časně zjara. Aktuálně tisíci květů zdobí neštěmickou Seifertovu ulici. Sakury a jejich květy v Číně symbolizovaly ženskou krásu, lásku a něhu, kdežto v Japonsku kvůli krátké době kvetení představovaly pomíjivost života. Postupem času zdomácněly i u nás, takže řada měst bývá na jaře zahalena do růžových obláčků. Pokud se budete o nadcházejícím prodlouženém velikonočním víkendu nudit, tak se do Neštěmic můžete zajet podívat. Alej najdete přímo naproti obchodnímu domu Květ. A zimní oblečení nechte doma. Podle meteorologů nás čekají nadprůměrně teplé Velikonoce.

Garáže v Marxově ulici v Nových Předlicích, kde stále žije několik obyvatel. V úterý tam proběhla další kontrola úředníků z magistrátu.
Skládka na skládce. Likvidaci garáží v Předlicích brzdí lidé, kteří v nich bydlí

„Už během pátku začne nad naše území proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu a následný víkend bude velmi teplý. V sobotu budou teploty v nížinách kolem 20 °C a není vyloučeno výjimečně ani dosažení letních 25 °C. Mělo by být navíc relativně slunečno a beze srážek,“ informovali pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na sociální síti Facebook.

Ples sportovců v Ústí nad Labem.
FOTO: Zábava, tanec a zpěv. Ples sportovců bavil Ústečany

I v neděli a na Velikonoční pondělí by mělo být podle ČHMÚ teplo. „V neděli už není scénář dalšího vývoje zcela jistý a taktéž pondělí je zatím zahaleno nejistotou. I tyto dny by ale mělo být relativně teplo. V dalších dnech není vyloučeno nicméně další výraznější ochlazení, a tak nás počasí po Velikonocích ještě může hodně překvapit,“ doplnili meteorologové.

Legendární trolejbus Škoda 15Tr. jezdil v Ústí nad Labem 35 let
K.O.nec! Ústí zamávalo ikonickým trolejbusům 15Tr, symbolem města byly 35 let