"Dnešní akce je vlastně setkání sběratelů, primárně papírových předmětů jako jsou pivní suvenýry, pohlednice, známky. Nejvíce je zde sběratelů pivních suvenýrů, jimž původně tato akce patřila. Nicméně i proto, že jejich sběratelská základna se zmenšuje, tak musíme přibírat i sběratele jiných předmětů. Ve spolupráci ještě s jedním filokartistou (sběratel pohledů - pozn. red.) jsme dali dohromady pozvánky a přizvali i ty jiné obory," uvedl Hynek Troutnar, pořadatel celé akce a dlouholetý předseda místního klubu sběratelů.

Prodejců bylo zhruba šest desítek, cestu k nim si našly stovky návštěvníků. "Nejvzdálenější prodejce je myslím až z Ostravy, jinak jsou zde lidé z celé republiky. Většina jich jezdí pravidelně, ale spousta nových tváří také využila toho, že tato akce je jedna z prvních tohoto typu, která se po uvolnění opatření konala," doplnil Troutnar.

Nadšenci se na této akci v Ústí nad Labem sejdou opět 7. listopadu. Vítáni jsou zejména sběratelé mincí, odznáčků a jiných podobných předmětů.

Program k Noci kostelů v ústeckém kostele Nejsvětější Trojice
FOTO: Noc kostelů u Nejsvětější Trojice v Ústí nabídla mši i hudbu