Přibližně dvě stovky lidí se zapojily do materiální sbírky pro azylové domy v Oseku a v Lovosicích.

Sbírka, kterou organizuje několik dobrovolníků, má největší ohlas na sociální síti Facebook, řekla jedna z organizátorek, Ústečanka Lenka Jaremová. Charitativní akce se letos koná podruhé.

Emotivní předání

Obyvatelé azylového domu v Oseku už výtěžek sbírky dostali, do Lovosic ho organizátoři povezou v úterý. „Předávání darů je velmi emotivní. Nejen pro maminky s dětmi v azylových domech, ale i pro nás. V Oseku to jedna z dárkyň emocionálně neunesla a musela odejít," řekla Lenka Jaremová.

Sběrná místaRestaurace Vegas v Neštěmicích
RK Real Home na Střekově
Tenisové kurty ve Všebořicích

Sbírku pořádá především kvůli dětem, které často musely s matkami odejít z nevyhovujících podmínek.

Lidé už darovali desítky pytlů hraček, oblečení, ložního prádla, pamlsků pro děti nebo běžných léků. „V azylovém domě v Lovosicích jsou tři malá miminka a potřeba by bylo ještě pár balíčků plínek," řekla Lenka Jaremová.

Do sbírky se zapojují lidé všech věkových kategorií a ekonomické situace, ale ti movitější prý sahají do kapsy mnohem méně ochotně. „Zcela běžně se stává, že ti, kteří mají nejméně, dávají nejvíce," dodala.

Věci, které v azylových domech nepotřebují, skončí u dalších potřebných. Ústecký Klokánek už prý takto dostal zánovní vysavač.