Spi sladce, Jindříšku, maminka. Sousedé vzpomínají. Jindro, díky za vše! Fanoušci a přátelé. Sbohem, Jindro, Fešáci. Taková 
a mnohá další loučení zdobila smuteční věnce v pondělí na Střekově na pohřbu Jindřicha Šťáhlavského, legendy české country. Člena skupiny Fešáci, ex redaktora ČRo.

Více než 400 lidí obřadní síň zaplnilo. Z množství svého posledního publika by měl jistě radost i sám Jindra, oblíbený muž sametového hlasu. Hold mu vzdali muzikanti včetně Fešáků, lidé okolo Porty a kultury vůbec i blízcí. Během obřadu zněl Novým krematoriem i teskný Jindrův hit Ohio: „Až naposled mě povezou, a pastor náš o mně začne lhát…" Citlivě zvolená píseň.

Rakev s bílou krajkou a zlatým kováním, čtyři bílé planoucí svíce, pět věnců, květin mnoho a smutek ve vzduchu…

„Jindra Šťáhlavský měl naprosto nezaměnitelný hlas. Tak si ho budu do smrti pamatovat," řekl před obřadem Marek Hanuš, fanoušek country z Ústí. „Myslím, že kdyby na sobě víc zapracoval, mohl z něj být operní pěvec," soudil.

„Jindru jsem znal ještě z mládí, když jezdil do Všemil. Byl to dobrej kluk, škoda ho," byl smutný i Miroslav Konya z country kapely Ústecký výběr. „Hrajeme po zábavách, ale od Jindry nemáme v repertoáru vůbec nic. Nemůžeme si to dovolit," tvrdil muzikant. „On měl takový krásný hlas, že se prostě nedá napodobit," dodal ještě.

Za pár týdnů by slavil 68. narozeniny, ale bohužel – v úterý 5. února Jindřich Šťáhlavský tento svět navždy opustil. Jindřich Šťáhlavský

Kytarista, zpěvák, textař.

Nar. 28. února 1945 jako Heinrich Weiss.

Člen legendární sestavy Fešáků (LP Ostrov Fešáků, 1975), hrál v řadě skupin, byl redaktor ČRo v Ústí.

Zemřel v úterý 5. února 2013.