„Honzík trpí dětskou mozkovou obrnou. K prvním samostatným krůčkům by mu podle lékařů pomohla terapie na Lokomatu, což je zvláštní rehabilitační stroj vzdáleně připomínající robota. Pomáhá dětem zlepšit stabilitu a posílit svaly nejen v nožičkách, ale v celém těle. Jedna měsíční lázeňská Lokomat-terapie však stojí 30 tisíc korun a není hrazena pojišťovnami," uvedla vedoucí sboru Veronika Tomsová.

Na koncertě vystoupí Petr Martinák, kytarista Jan Matěj Rak, kouzelník Waldini, tanečníci skupiny Gebert a také pořádající sbor Chorea pueri ustensis.

Součástí bude také raut a prodej výrobků dětí z výtvarného kroužku. Prodej vstupenek bude probíhat od 17.00 hodin v Národním domě.

Bojovník Jeníček

Jeníček byl před svým narozením naprosto zdravé miminko lebedící si v bříšku, ale kvůli komplikovanému porodu byl dlouho bez kyslíku a následkem toho se u něj rozvinula dětská mozková obrna (DMO). Jeníček je ale velký bojovník, takže se snaží všechno zvládnout - ve dvou letech začal díky intenzivnímu cvičení a lázním lézt po čtyřech a v pěti letech začal chodit u chodítka. Od narození Jenda cvičí Vojtovu metodu a za svůj život absolvoval už dvanáctery lázně.

Jeníčkovi je nyní 8 let a strašně rád chodí do školy, kde mu s věcmi, které zatím sám nezvládne, pomáhá jeho úžasná asistentka Dáša. Jenda také miluje výlety do ZOO, plavání, kino, divadlo, písničky a hry na tabletu a počítači.

Jeníček sice ještě nezvládne samostatnou chůzi, ale fyzioterapeuti mu dávají velkou naději, že by se to jednoho dne mohlo podařit. K prvním samostatným krůčkům by

Jeníčkovi podle lékařů velmi pomohla terapie na Lokomatu, kterou loni zahájili v lázních Teplice. Jeníček již měl možnost si několik zkušebních hodin této procedury vyzkoušet a byl z ní naprosto nadšený. Stejně nadšení byli i terapeuti, kteří zjistili, že Lokomat Jeníčkovi opravdu moc pomáhá.

Lokomat je zvláštní rehabilitační stroj vzdáleně připomínající robota. Pomáhá dětem zlepšit stabilitu a posílit svaly nejen v nožičkách, ale v celém těle. Jedna měsíční lázeňská Lokomat-terapie však stojí 30 000,- Kč a není hrazena pojišťovnami. Je to tak jedna z věcí, na kterou tím pádem musíme Jeníčkovi sehnat peníze sami.

Z celého srdce tak děkujeme za jakýkoliv příspěvek na léčbu pro našeho malého bojovníka.