V říjnu 2014 otevřela Jitka Rydvalová s kamarádkou rodinné centrum na Rondelu. Po třech měsících zůstala na všechno sama. Domeček necelé dva roky nabízel mladým rodinám barevné prostory s kavárnou, spoustu akcí pro vzdělávání rodičů i pobavení dětí. V květnu Rydvalová končí. Rozhodly ekonomické důvody.

Těžké začátky

„Začátky nebyly jednoduché, v těchto prostorách byla pila. Sedm měsíců jsem papírovala, chodila na jednání, dávala dohromady peníze," vypráví Jitka Rydvalová.

Potom se v součinnosti s majitelem objektu začal realizovat složitý záměr, kde bylo nutné předělat úplně všechno. Náročné požadavky měli hasiči, hygiena, stavební firmy, hlavní důraz byl kladen na bezpečnost budoucích klientů.

„Problémem i nadále zůstává parkoviště. Vybavení interiéru také něco stálo, ale můj sen mě hnal dopředu. Mám tři děti. Ondru, Šimona a Bětku a potýkám se se stejnými problémy jako ostatní maminky. Chtěla jsem tady vytvořit místo, kde by se scházely a konzultovaly své problémy spojené s výchovou svých ratolestí a zároveň jim daly prostor pro zábavu," pokračuje provozovatelka Domečku.

Velká zkušenost

Především v létě byl provoz prodělečný, proto se Jitka Rydvalová po konzultaci s rodinou rozhodla, že Domečku v květnu zamává naposledy. „Hodně jsem si dělala sama. Byla jsem řidič, nákupčí, účetní, sponzor, manažer, uklízečka. Dál už to táhnout nemohu," říká zklamaná žena.

Domeček byl pro ni velká zkušenost.

„Seznámila jsem se tady s Petrou Ševelovou a společně chystáme další sen Dětskou skupinu Mozaika. Držte nám palce, aby žil déle. Chci se důstojně rozloučit s maminkami, co sem pravidelně docházely, určitě koncem května něco vymyslím. Momentálně chystám předposlední akci se Souhvězdím Hendi. V neděli 3. dubna od 09.00 do 12.00 hodin se zase všichni setkáme. Někteří se dostaví na kolečkovém křesle, ale my je přivítáme potleskem. Neloučí se mi s Domečkem snadno, ale areál převezme majitel objektu. Slíbil, že od září opět přivítá nové hosty. Přeji všem maminkám, aby jejich sny byly spojeny vždycky se spokojeným úsměvem. Já se o to moc snažila," říká paní Jitka.