Pod vedením odvážné velitelky Zdeničky Švihové si své zelené sny plnili aktivní senioři s hůlkami i bez, aby místním poděkovali za úsměvy z kopců.

Nejstarší účastnice paní Anička oslaví v listopadu 95. narozeniny, ale v plavkách byla ozdobou místního bazénu. Celkem dvanáct manželských párů mapovalo okolí lázeňské kolonády, někteří vyzkoušeli moderní lanovku na Černou horu i Sněžku.

Malé drama

Uprostřed týdne zastavily u penzionu dva barevné vláčky a celá skupina za povzbuzování domorodců vyrazila do Pece pod Sněžkou. Nádherné scenérie, které obdivuje každý rok i bývalý prezident Václav Klaus, dojaly k slzám i Drahušku Veselou, která má prochozenou snad celou republiku.

Osmdesátku oslavila už před několika lety, stále je plná humoru a nadsázky. Sama vyjela na Černou horu , aby při zpáteční cestě ulovila sympatického mladíka, který ji doprovázel až do Janských Lázní. U Kolínské boudy bylo krásně, zpáteční cesta však byla plná napětí a dlouhých telefonátů.

Své zelené sny si vyrazila do Janských Lázní splnit skupina pětapadesáti seniorů z Ústí nad Labem.

Jeden z turistických vlaků měl závadu na brzdách. Ústečtí senioři zůstali uvěznění vysoko v kopcích u Husovy boudy. Všechno však dobře dopadlo. Po dvou hodinách jiný stroj dopravil turisty na místo určení a u večeře bylo co vyprávět.

Vyrazili i na Sněžku. Mnozí využili služeb zdejší poštovnu, aby svým příbuzným a známým poslali originální vzkaz z nejvyšší české hory.

Ústecká skupina poslední den svého pobytu zaskočila personál penzionu zpěvem a tancem. Pavel Dvořák hrál na přání a končilo se kolem půlnoci.

Umějí žít

Bez ohledu na to, že průměrný věk turistů z Ústí byl pětasedmdesát let, někomu už pomáhá speciální vozítko, jinému hůlčička a doprovod, drží je jejich stále mladé sny. Všichni byli nesmírně šťastní, že vládce hor Krakonoš jim dal další šanci porovnat místní ostrou zeleň s tou ústeckou.

„Je tu krásně v zimě i v létě, ale bydlet bych tu nechtěl. Práce tu pěkně bolí a po povodních brečeli všichni. Rád zase přijedu a palce budu držet všem," prohlásil seriózní muž a vyfotil červený mrak nad sebou. Tahle parta umí žít!