Na seniorku v nesnázích upozornila sociální pracovnice Úřadu městského obvodu Severní Terasa (ÚMO). Ženu přijela do bytu v ulici Jana Zajíce zkontrolovat poté, co klientka neotevřela dveře donáškové službě na obědy, a ani na její zvonění a klepání nereagovala.

„Vzhledem k tomu, že onou klientkou byla žena ve velmi pokročilém věku a navíc částečně nemohoucí, pokusili se přivolaní strážníci otevřít byt planžetou. To se bohužel nepovedlo, neboť dveře byly zamčené,“ popsal začátek záchranné mise zástupce ředitele ústecké Městské policie Jan Novotný.

Jelikož je dům v rekonstrukci a probíhají na něm práce na nové fasádě, vylezl jeden ze strážníků po lešení k oknu a přes něj spatřil seniorku, zaklíněnou  v posteli, ve které se pravděpodobně poškodil rošt a znemožňoval ženě pohyb. „Protože nebylo možné dveře bytu otevřít planžetou a paní nebyla bezprostředně v ohrožení života, přivolalo naše operační středisko posádku hasičů. Ti následně vylomili klíčovou fabku, aby nedošlo k větším škodám na majetku,“ uvedl Novotný.

Opilý muž skončil v poutech na záchytce
Neudržel se na nohou, chuť rvát se ho nepřešla. Skončil v poutech na záchytce

Zaklíněná paní si strážníkům a hasičům stěžovala na bolesti celého těla, neboť bez možnosti pohybu ležela v posteli od předešlého večera. Do péče si seniorku přezvali přivolaní zdravotníci záchranné služby, kteří ji převezli k ošetření do Masarykovy nemocnice. Postarat se bylo nutné také o psa majitelky bytu, kterého si převzala pracovnice ÚMO Severní Terasa s tím, že zvíře předá synovi dotyčné ženy.

„Aby bylo možno byt uzamknout před možným vniknutím cizí osoby, byla zlomená fabka nahrazena  novou, kterou májí strážníci ze skupiny operačního zákroku ve výbavě svého služebního vozidla. Byt byl poté uzamčen a klíče předány pracovnici ÚMO Severní Terasa,“ doplnil Jan Novotný.