V areálu Speciální základní školy, Mateřské školy a Praktické školy Pod Parkem na Severní Terase bylo v sobotu plno. Program nabízel tolik atrakcí a zajímavých lidí jako v červnu Dětský den. Sváťovo dividlo, vystoupení malých vodníků, autogramiáda hokejistů, ukázka amerického fotbalu, požárníci, malování na obličej, záchranná služba, mladí plochodrážníci z Chabařovic, soutěže, hry, chlupatí mazlíci, keramika, tanečky, bazén.

„Tuhle akcí vlastně vymyslela Jaroslava Svobodová z jedné ústecké soukromé firmy, byl to už 4. ročník. Je to vlastně Den otevřených dveří, kde nejen naši žáci a jejich rodiče, ale i obyvatelé sídliště mohou projít celý areál a seznámit se s prostředím, kde se během školního roku snažíme pomáhat těm, co naši pomoc potřebují. Pohoštění jsme připravili sami a všichni ho chválili. Největší zájem byl jako vždy o zooterapii a muzikoterapii. Na jedné straně krásní psi, králíci a kočky. V jiné části budovy různé bubínky, zvonky, triangl, klavír. Vypadá to jednoduše, ale je to úžasná práce skvělých lidí," říká usměvavá ředitelka Martina Brhelová.

Především děti se dobře bavily a když je v tom lidském mraveništi ještě potkal klaun Kiki, dostaly plnou hrst sladkostí za jediné slovo „děkuji." Za příjemnou maskou se ukrývala mladá žena. „Profesí jsem zdravotní sestra, fandím dobrovolným hasičům a barevný nos nosím moc ráda. Dělám to čtyři roky a vyloudit úsměv u těchto dětí působí nejen na mne jako lék," vysvětluje Petra Brousková z Chabařovic.

„Každý rok na tuto akci dochází Jan Čaloun a do školy přináší nejen svůj slavný podpis, ale i sponzorský dar. Tam venku na vyhřátých lavicích je takových bezvadných lidí víc a já si toho nesmírně vážím. Koncem roku se naše děti představí v divadle a hostem bude Dan Hůlka. Přijďte se podívat," říká ředitelka. Sváťovo dividlo naučilo děti prát prádlo s pejskem a kočičkou, hasiči představili svou techniku.