Stejně jako všechny ostatní speciály, má i to Adventní svůj příběh. „Pro pivní fajnšmekry jsme obnovili unikátní, osmdesát let starou recepturu. Advent je totiž od pradávna období, při kterém lidé rádi odpočívají v kruhu rodinném a nabírají síly na zvládnutí předvánočního shonu," popisoval to Hausknecht. „Naším Adventním speciálem tak chceme přispět k odkazu starých tradic," dodal sládek.

K obnovení tradice vánočních piv, která se na našem území v minulosti vařila, velkobřezenští sládci sáhli už předloni. Adventní speciál pak Hauskrecht se svými spolupracovníky vařil klasickým dvourmutovým dekokčním způsobem už o letních prázdninách.

„K výrobě sládci použili nejkvalitnější a výhradně české ingredience," popisovala to Zuzana Kosáková, mluvčí společnosti Heineken Česká republika. „Pak pivo zrálo v klasickém ležáckém sklepě při nízké teplotě. Výsledkem je uleželý speciál s vyšším obsahem alkoholu, plné chuti, hořkosti a syté zlaté barvy."

Adventní pivo je k ochutnání už od 2. prosince, a to do vyprodání zásob po celé ČR. „Jelikož je o něj velký zájem, měl by se točit celý advent, ale je o něj obrovský zájem a lidé na něj dokonce dělají objednávky. Řekl bych, že zmizí mnohem rychleji. Jsme rádi, že tuhle tradici pivovar obnovil. Leze dřív do hlavy," smál se například Vlastimil Žáček z Hospůdky U Lípy na Střekově.

Co na něj říkají sami pivaři? „No, já bych se ho fakt mohl uchlastat, ale musím opatrně, strašně rychle mi leze do hlavy," pochvaloval si například Jiří Procházka. „Už se těším na vánoční a zelený velikonoční," smál se.