Bezpečnostní opatření, která přijala už před Vánocemi, kdy do davu lidí na vánočním trhu v Berlíně vjel šílený řidič v nákladním vozu, se zostřují.

OBJEVÍ SE I SAMOPALNÍCI

„Navýšili jsme výkon služby policistů a ve spolupráci s městskou policií budeme dohlížet na místech s větší koncentrací osob, tedy všude tam, kde budou probíhat silvestrovské oslavy," sdělila mluvčí ústeckých policistů Veronika Hyšplerová. Předpokládá se, že se v ulicích objeví také nadstandardní policejní technika a policisté se samopaly.

Jasné je i to, že nebudou chybět ani betonové hradby, které se v centru Ústí, ale i v dalších městech po celé republice objevily právě po teroristickém útoku v Berlíně. Souvislost betonových barikád s berlínským útokem mluvčí ústecké policie potvrdila. „Jde o preventivní bezpečnostní opatření, o kterém rozhodla bezpečnostní rada města," doplnila Hyšplerová.

Zátarasy začaly lidé okamžitě spojovat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Po zjištění, že berlínský masakr měl na svědomí uprchlík napojený na Islámský stát, začali lidé na betonové barikády připisovat text „Danke, Merkel", narážející na vřelý vztah Merkelové k imigrantům.

RODIČE, NEDÁVEJTE PETARDY RO RUKOU DĚTEM!

Stejně jako policie posílí na Silvestra posádku i Záchranná služba Ústeckého kraje.

„Připravujeme se na časté výjezdy spojené s nadměrnou konzumací alkoholu a odpalováním zábavné pyrotechniky. Nabádáme rodiče, aby nedávali pyrotechniku dětem. Vybavuji si případ z loňského roku, kdy otec se synem odpalovali ohňostroj a syn utrpěl velmi vážná zranění rukou," doplnil mluvčí záchranky Prokop Voleník, který varuje rovněž před popáleninami obličeje.