Při vycházce do skal v Tisé si německý turista poranil ramenní kloub. „Pán nebyl vybaven na lezení po skalách, i přesto se pustil na jednom ze skalních útvarů do výstupu. Bez jištění, bez lan, jen tak. A přibližně ve výšce pěti metrů si způsobil zmíněné zranění,“ popsal okolnosti výjezdu Tomáš Černý, zasahující člen Horské služby ze stanice v Telnici.

Při záchranné akci se na místo jako první dostali hasiči, kteří kontaktovali dispečink linky 155 a vzhledem k poloze zraněného i Horskou službu. Muže museli vyprostit a spustit do bezpečí. „Turista byl totiž ještě ke všemu zaklíněný ve skalní prohlubni, takže jsme k jeho vyproštění museli použít lanovou techniku,“ sdělil Černý.

"Záchranáři ho ve vzájemné spolupráci transportovali pomocí trojcípého šátku, lana a žebříku na zem," doplnili zasahující hasiči.

Uprchlíci v Krajském asistenčním centru.
Krajským asistenčním centrem v Ústí prošlo už 1251 uprchlíků

Po šetrném vyproštění, ošetření a převozu na stanici Horské služby pak záchranáři zraněného muže předali posádce vrtulníku, která jej transportovala do ústecké nemocnice.

„Tiské stěny jsou velice oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, ovšem spíše v letním období. Zásahy v zimním období jsou zde velmi ojedinělé. Při tomto zásahu se ukázala kvalitní spolupráce v rámci složek IZS,“ komentoval záchranu náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko.