Moderní skateboardové hřiště nahradí rozbořené překážky, které jsou nyní na stadionu mládeže poblíž bukovského rondelu.  Ústecká radnice se tak rozhodla vyhovět milovníkům skateboardu, kteří si stěžovali, že se zde jejich koníček nedá provozovat. Nyní jsou nadšeni.

Město podle radního Pavla Dlouhého letos uvolní na stavbu skateboardového parku 3 miliony korun z výnosu z hracích automatů. Stejnou částku na dodělání chce radnice dát v příštím roce.

„Hřiště vyroste přesně v místech, kde je současný nefunkční skatepark," uvedl Dlouhý. Dodal, že investovat takto peníze z výherních automatů město považuje za účelné, protože budou sloužit k vyplnění volného času mladých lidí.

V současném areálu jsou překážky, jejichž povrch je vyrobený z dřevotřísky. Protože je areál vystavený povětrnostním vlivům, dřevotříska popraskala a jsou v ní díry. Dům dětí a mládeže některé plochy vyměnil, ale na rozsáhlejší rekonstrukci neměl peníze. „Areál by potřeboval zastřešit, jinak by byl opět brzy poničený," tvrdil ředitel domu dětí a mládeže Jan Eichler.  Částku tehdy odhadoval na nejméně dva miliony korun.

Město uvažovalo o tom, že peníze uvolní na opravu a projekt zastřešení, například na střechu z plachty, která by celý areál zakryla. Nakonec ale zvítězila varianta zcela nového betonového hřiště. Přesně takové navíc v petici požadovali milovníci skateboardu. „Betonová hřiště jsou dnes nejnovějším trendem. Zastřešení nepotřebují. Jsou trvanlivá, skoro navždy," uvedl Dlouhý.

Autor Petice za skateboardové hřiště Richard Vlček je s tím, že se město rozhodlo pro takovou variantu, velmi spokojený. „Je to super zpráva, pokud rada tento projekt již schválila," řekl Deníku. Dodal, že podobu hřiště s městem konzultovali, a bude prý splňovat všechny požadavky milovníků skateboardingu. Hřiště podle něho nakreslila společnost Mystic construction. „Navrhuje nejlepší hřiště v Česku a jedny z nejlepších v Evropě," uvedl.

Co tam bude?

Skatepark je navržený na ploše 1400 metrů čtverečních. Bude vytvořený tak, aby umožňoval jízdu na skateboardu, ale i BMX a in-line. V návrhu dominují překážky, které jsou známé z běžného pouličního prostředí – různě vysoké a dlouhé sjezdy, rádiusy, zábradlí, zídky nebo lavičky dimenzované pro jezdce. Překážky mají různou výšku a mají tak vyhovovat nejen mladším a začínajícím jezdcům, ale i zkušeným, kteří se chtějí zlepšovat. Park splňuje i požadavky na pořádání závodů či exhibic.