Nový areál na rondelu byl plný odvážných kluků, kteří přijeli z Teplic, Děčína, Krupky i Mostu. Samozřejmě, že nechyběli domácí specialisté na kolech BMX a kolem nich postávali mladí dokumentaristé s různou technikou.

Solidních triků bylo k vidění víc, ale ty nejlepší předváděl šestnáctiletý Jakub Mokriš z Krupky.

Pěkný areál

„Na speciálu BMX to zkouším čtyři roky, soutěžních triků je spousta, já jich zvládám tak třicet. Tohle není žádná soutěž, prostě se tu sjeli kluci se stejným zájmem a předvádějí to, co se doposud naučili. Areál je moc pěkný a provozní podmínky solidní. Mám tu kamaráda, který mé snažení natáčí, potom se lépe opravují chyby," říká Jakub.

Hned celá skupinka mladých kaskadérů přijela vlakem z Mostu. Matěj, Laďa, Dominik a Jirka.

Ochotně popisují své stroje, které nejsou zrovna laciné.

„Já jsem si své kolo sestavil jako skládačku, většina komponentů je vyráběna v USA, když to sečtu tak to hodí přibližně 50 tisíc korun. Jezdím sem vlakem a doprava také něco stojí, ale skatepark tu máte daleko lepší než je ten náš. Dnes zkouším pouze jeden trik pořád dokola, 180 bar bar. Zatím jsem ještě nespadl, ale už jsem měl zlomenou nohu i ruku. Každý začátek bolí, to vám tady řekne každý," prohlásil Matěj Šebek a na vyžádání předvedl fantastický obrat ve vzduchu.

K vidění byly i stříbrné koloběžky, které klouzaly po trubkách, přeskakovaly schody a metaly kotrmelce ve vzduchu. Když se to umí, je to paráda.