Zima se rychle blíží a milovníci lyží a snowboardů už se nemohou dočkat, až se otevřou brány skiareálů, až poprvé v sezoně posviští dolů po sjezdovce. Skiareály v kraji se na nedočkavce pilně chystají, představí řadu novinek – rozšířené sjezdovky, nové noční lyžování, kvalitnější zasněžování a další lákadla.

„Obnovujeme celý systém zasněžování, vyměňujeme všechna děla za modernější. Budeme tak už v letošní zimě mít lepší zasněžování,“ představuje největší novinku ve Sportcentru Bouřňák jeho ředitel Jaroslav Andres.

Lyžařské středisko v Krušných horách na Teplicku nabízí celkem šest sjezdovek. Nedávno tam pořídili dvě nové rolby, pracují také na tom, aby měli v zimě dost vody na umělé zasněžování, aby komfort lyžařů byl ještě vyšší. „Pevně věříme, že letošní sezona už bude normální, už se na lyžaře a snowboardisty těšíme," pokračuje Andres.

Asi nejvíce nových lákadel pro nadcházející sezonu chystají na Klínovci. Pro milovníky zimních radovánek se tam už ladí 18 kilometrů sjezdovek, které obsluhují čtyři lanovky, pět vleků a čtyři pásy. Letos tam pracují na rozšíření současné Jáchymovské sjezdovky, zároveň tam budují úplně novou modrou Jáchymovskou. „Letos určitě stihneme dokončit její spodní část, horní asi nezvládneme,“ řekl majitel Skiareálu Klínovec Petr Zeman.

„Tato sjezdovka naváže na nynější Jáchymovskou, která má nevýhodu, že ne všichni jsou tak dobří lyžaři, aby zvládli dojet k lanovce. To má vyřešit právě tato modrá. Bude to opravdu krásná a mírná sjezdovka,“ pokračoval Zeman.

Lyžařský areál Klínovec.
Dámská má být nejlepší večerní sjezdovkou v republice, slibuje majitel Klínovce

Další velká novinka bude na Dámské. Bude tam výborná možnost večerního lyžování, Klínovec tak kromě úseku Pod Zámečkem nabídne další lokalitu. „Dámskou sjezdovku, která patří také k těm mírnějším, jsme už rozšířili. Nyní dokončujeme její osvětlení, díky čemuž budeme moci na této sjezdovce nabídnout večerní lyžování. Troufám si říci, že to bude nejlepší večerní lyžování v republice," láká Petr Zeman ze Skiareálu Klínovec.

Přípravy na sezonu probíhají už také v areálu Neklid, a také ve Skiareálu Telnice na Ústecku. Tam i letos bude v provozu sedačková lanovka a šest vleků, obsluhovat mají pět kilometrů sjezdových tratí. V Horním Podluží na Děčínsku naopak ještě s chystáním na sezonu nezačali, sníh je tam obvykle později než v jiných střediscích.

Ve Sportareálu Klíny budou i v zimě lákat na novou unikátní atrakci – zipline. Ta nabízí turistům dechberoucí pohledy na Krušné hory. „Nová bude také půjčovna a prodejna skialpových lyží,“ řekl Josef Dlouhý s tím, že přípravy na sezonu už běží, zařízení areálu mají v Klínech moderní, nedávno pořízené.

Areál nabízí čtyři sjezdovky, snowpark a sáňkařskou dráhu. „Hlavně doufáme, že už se bude lyžovat, že už sezona bude normální. Rádi bychom už přivítali lidi,“ dodal Dlouhý.