Výsledky modernizace výuky technických a stavebních oborů a zateplení objektu stravovny představil ředitel školy Vítězslav Štefl za přítomnosti čelních představitelů školských organizací a Ústeckého kraje včetně hejtmana Oldřicha Bubeníčka.

„Zateplení budovy si vzal na svá bedra Ústecký kraj, modernizace zůstala na ROPu. Původní plán se rozšířil navíc o oplocení školy s tím, že vlastními silami jsme si upravili vnitřní i vnější prostory," řekl ředitel Štefl, který všechny přítomné školou, dílnami, jídelnou a okolím provedl. Hejtman se během prohlídky setkal i s několika učni.

Projekt Dobrá volba

„Škola prošla obrovskou změnou. Nechci panu řediteli pochlebovat, ale je to hlavně díky vedení, protože kdyby nebyl zájem, tak daleko se škola nedostane. Jde o výstavní skříň učňovského školství," neskrýval nadšení hejtman, který ocenil i ukázkovou spolupráci se stovkami firem.

„Musím říci, že jsme ze začátku existence kraje dostali nejzdevastovanější budovy škol. A co se nám povedlo? Gymnázium v Jateční, Průmyslovka v Resslově ulici, teď tato škola. Věřím, že další věci se ještě povedou," sdělil vedoucí odboru školství Ústeckého kraje Štěpán Harašta.

„Jsem velice hrdý, že jsme pověstní příznivou atmosférou. Jde nám o to, aby se tu žákům nejen líbilo, ale aby po škole měli práci. I díky podpoře Ústeckého kraje se také podařilo řadu oborů zachránit," dodal ředitel Štefl, který nedávno zaujal též projektem Dobrá volba, zaměřeného na spolupráci se základními školami a posílení významu učňovských oborů.