Sedmiletá Míša ochotně předložila u vchodu úřední tiskopis, kde byly pouze samé jedničky a už se těšila na lachtana, opice a slony. Je pravda, že většina zvířátek v zimě odpočívá v zateplených příbytcích, ale venku jich bylo přesto dost. Sportovně naladěný tapír předvedl několik kvalitních skoků, volně pobíhající páv se chlubil peřím, panda červená pózovala pod stromem, opice se popraly o banán.

Nejen tuleňům ukázal své vyznamenání patnáctiletý Vítek, o několik let mladší dvojčata Veronika a Petra pochválila vzorného deváťáka, aby před fotoaparátem nechaly vyniknout svým číslovkám, které nemají chybu. Stanovenou podmínku volného vstupu splnil Honza ze Střekova, sourozenci Jirka a Jitka z Neštěmic, okatý prvňáček Kamil i krasavice Terezka z Klíše.

Vyznamenaných bylo plné zoo a všichni si to řádně užívali. Někdo dlouze pozoroval ohromného nosorožce, který z dálky vypadal jako sádrová socha. Nepohnul se dlouhé minuty. Zájem byl o medvědy, tygr ležel přímo u výlohy. Zajímavá situace se odehrála na cestě před výběhem pro slony. „Právě tu připravujeme novou pozici pro diváky, v těchto místech bude skleněná stěna," ukazuje pan Hanzlík.

Oba sloni sledují každý pohyb za příkopem, všetečný chobot je nejednou přímo před mým objektivem až jsem se lekl. Vedle stojící kluk se tomu směje jako v kině. „To bylo o fous!" Malé skupinky dětí a jejich rodičů se pomalu vrací k pokladně s vyplněnými lístky s nadpisem „ KDO JSEM". Byla to moc hezká akce a nikomu nevadilo uplakané počasí.

Statistika byla přesná. V pátek navštívilo zoo celkem 180 osob a 3 psi. Z tohoto počtu bylo 125 dětí, celá polovina se prezentovala skvělým vysvědčením. V sobotu to bylo obdobné, především odpoledne přicházely vysmáté děti k pokladně, aby se pochlubily jedničkami v pololetí.