„Neznámý muž se pokusil v pondělí 8. prosince a jednou také v minulém týdnu nalákat do svého auta děvčata ve věku 10 let.Oba případy se staly kolem jedné hodiny odpolední u školy Elišky Krásnohorské. Holky naštěstí zareagovaly velmi dobře a utekly," informovala rodiče  Miluše Červínová, zástupkyně ředitele Základní umělecké školy Evy Randové.

Muž měl podle dívek modré auto, typ ani značku si nepamatují.   „Všechny vás prosím o zvýšenou pozornost a dozor nad dětmi. Poučte je důkladně, jak se mají chovat a kde na vás mají čekat. Všichni zaměstnanci jsou se situací seznámeni a všechny své žáky poučí. Policie přislíbila posílení hlídek v okolí školy,"  uvedla Červínová.

Upozornění je i na webové stránce ZŠ Elišky Krásnohorské a informaci potvrdil ředitel školy Martin Alinče. „O těchto případech víme, žáky jsme poučili a na to, jak se mají chovat, je upozorňujeme prakticky neustále. Policie  se věcí zabývá. Byli i u nás na preventivní přednášce pro žáky. Není to poprvé, občas se to naneštěstí stává. Před časem naše děti obtěžoval nějaký bezdomovec. Obrátili jsme se na policii a za půl hodiny ho měli.

Ředitel Alinče doufá, že to tentokrát také nebude dlouho trvat a policisté budou stejně úspěšní. „Přijali jsme odpovídající opatření, situaci monitorujeme a spolupracujeme se školou," řekla na dotaz Deníku bez bližších podrobností policejní mluvčí Šárka Poláčková.

O tom, že se podobné případy nedají podceňovat, svědčí zkušenost dcery Milana Tůmy z Krásného Března. „Holka šla odpoledne domů ze školy, přepadli ji dva kluci, zatáhli do křoví, vysypali tašku, když zjistili, že nemá nic cenného, tak alespoň všechny její věci zničili. Policie nasadila psa, ale nikoho nedopadli," vyprávěl naštvaný otec.