„Už několik let musíme odmítat zájemce o umístění do naší školky. Zájem je veliký, hlásí se nám i lidé ze Severní Terasy, všem vyhovět nemůžeme," uvedl starosta Stanislav Kovář.

Současná kapacita školky je 28 míst. Po dostavbě by se měla zvýšit až na 65 míst. „Navrhujeme řešení, které by spočívalo v postavení patra a pořízení sedlové střechy. Budova by tak lépe zapadala do krajiny," vysvětlila Vladislava Nolová z agentury VN, která školku projektuje.

SCHODY BUDOU Z BOKU

„Do betonové konstrukce současné budovy nelze zasahovat, takže například schody budou z boku. Hospodářské zázemí včetně kuchyně zůstane dole, jídlo bude dětem dopravovat malý nákladní výtah, který bude umístěn také z vnějšku. Nahoře vzniknou dvě samostatná oddělení s velkou hernou," přiblížila budoucí podobu školky Nolová.

V Chuderově jsou nyní ve fázi projednávání stavebního povolení. „Požádali jsme také o dotaci na realizaci akce z evropských fondů. Měla by pokrýt až 95 procent nákladů, které jsou předběžně vyčísleny na 12 milionů. Ale jestli ji získáme, záleží na řadě okolností," dodal starosta Stanislav Kolář.

Realizace stavby by měla probíhat v roce 2017 a alespoň zpočátku nebude moci být školka v provozu. „Přístavba má být hotova asi do půl roku. Školka bude uzavřena o prázdninách a ještě asi jeden měsíc. Při dokončovacích pracích ji budeme moci znovu zprovoznit," plánuje starosta.

Rozšíření mateřské školky chystají v Chuderově.