Ukazují to výsledky dalšího ročníku soutěže Dobrá škola, které uveřejnil Ústecký kraj. Z celkem 33 přihlášených škol vybralo vedení Kraje deset vítězných, jež si mezi sebou rozdělí 4 miliony korun.

Nezapomenou ani na odměny pedagogům

„Hodnotí se například podíl žáků s vyznamenáním, účast na olympiádách, spolupráce s vysokými školami, vyrovnaný roční rozpočet nebo vnitřní motivační nástroje pro pedagogy," sdělila mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

Na třetím místě se umístilo Gymnázium Jateční s výhrou půl milionu, následované Gymnáziem a Střední odbornou školou dr. Václava Šmejkala ředitele Michala Šidáka.

„Finance použijeme na nákup ICT techniky a pravděpodobně na posílení provozního rozpočtu. Nezapomeneme ani na odměnu těm kolegům, kteří se na výsledku podíleli rozhodující měrou. Důležitými faktory pro skvělé umístění byly nadprůměrné studijní výsledky našich žáků či reprezentace školy v soutěžních přehlídkách," sdělil Šidák, jehož škola dostane 400 tisíc korun.

Nakoupí učební pomůcky

Páté místo obsadila Střední průmyslová škola Resslova, šesté pak Obchodní akademie a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky ředitele Romana Jireše.

„Naše škola vždy patřila mezi nejlepší a tato soutěž to opět potvrdila. Naši žáci jsou konkurenceschopní i s žáky gymnázií, a to převážně díky našemu školnímu vzdělávacímu plánu s nadstandardním propojením odborného vzdělávání, jazyků a ICT," sdělil ředitel Jireš. Výsledky uzavřela na desátém místě ústecká Střední škola obchodu, řemesel, služeb a ZŠ ředitele Pavla Caitamla.

„Je to další způsob poděkování všem pracovníkům školy i žákům za jejich práci. Odměnu sto tisíc použijeme na nákup dalších učebních pomůcek, aby se tyto prostředky dostaly hlavně k žákům," řekl Caitaml. První místo a odměnu milion korun si odneslo Podkrušnohorské gymnázium v Mostě, stříbro a 750 tisíc zase teplické gymnázium.