„Otevřeli jsme již v sobotu 26. prosince a většina obchodů u nás již od tohoto dne začala nabízet zboží za snížené ceny. Některé slevy opravdu stojí zato," řekla Kateřina Kejřová, marketinková manažerka obchodního centra Forum.

Až o osmdesát procent

Nápisy Slevy, Výprodej nebo Sale jsou na výlohách i vstupech do obchodů prakticky po celém Foru. Ceny jsou sníženy o dvacet, ale až o osmdesát procent. „Máme slevu 30 procent na zimní zboží," uvedla prodavačka Zuzana z obchodu M2, kde nabízejí převážně obuv.

Snížení cen od dvaceti do osmdesáti procent slibují v prodejně SportsDirect. „Už před svátky jsem si tu vyhlédla pro manžela docela pěknou bundu. Byla jsem se podívat, opravdu ji zlevnili, teď ho sem ještě musím dostat, aby si ji zkusil a mohli jsme ji koupit," plánovala jedna ze zákaznic výhodný nákup.

Slevy nabízí také obchod s elektrozbožím Euronics. „Výprodej se týká prakticky všech skupin zboží. Podrobnější informace jsou ve firemním letáku, zákazníkům, kteří hledají něco konkrétního, s výběrem pomůžeme," uvedl jeden z prodavačů.

Nejvíce slev je mezi oděvy

Lidé se v prodejně v sobotu spíše jen rozhlíželi, někteří ale už nakupovali. „Nakoupit přišli třeba ti, kteří jako dárek dostali peníze. Chodí i lidé, kteří chtějí vyměnit nevhodné dárky za něco jiného," dodal prodavač.

Nejvíce zlevněného zboží je mezi oděvy, nabízí ho například New Yorker a Gant, obuv za snížené ceny mají v obchodech Reno i Deichmann, levně se dají koupit i kožešiny.

„Máme slevu 30 až 50 procent na označené druhy zboží. Týká se to například kožešinových bund a kabátů a také kabelek. Výběr je zajímavý," zvala prodavačka v prodejně KON.