Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Smlouva s hokejem je v pořádku, říkají radní

Ústí nad Labem - Marketingová smlouva ve výši 900 tisíc korun mezi městem a společností Hokej Ústí znovu víří politické vody.

15.1.2016
SDÍLEJ:

Radim Bzura. Foto: DENÍK/Monika Gondová

Někteří opoziční zastupitelé upozorňují na politické vazby mezi jednateli hokejové klubu HC Slovan s hnutím UFO náměstka primátorky Jiřího Madara či na nedostatky ve smlouvě. Její schválení radní posunuli na 10. února.

Kontrola právníků

„V tomto městě existují specialisté na trestní oznámení. Návrh znění marketingové smlouvy byl tedy konzultován s právním oddělením magistrátu, které však neshledalo žádné nedostatky," sdělil Madar (UFO) s tím, že smlouva zajistí reklamu města na multimediální kostce a na ledě zimního stadionu.

„Pokud chce město nastříkat své logo pod led na zimním stadionu, který vlastní a přes Městské služby provozuje, nechť tak učiní. Nevidím ale jediný důvod k tomu, aby za to město platilo 900 tisíc soukromé společnosti Hokej Ústí, která stadion ani nevlastní a ani neprovozuje, ale za netržní nájemné pouze částečně využívá. Je to prachsprosté vyvádění veřejných prostředků ve prospěch lidí blízkých hnutí UFO. Hokej již dostal v řádné dotaci více prostředků než kdykoliv za posledních pět let," reagoval na vyjádření radních zastupitel Radim Bzura (N+TOP 09).

Vedení HC Slovan se proti celé kauze ostře ohradilo. „Staráme se o 280 ústeckých dětí, zaměstnáváme ústecké trenéry a další zaměstnance. Z roční dotace města tři miliony korun odvádíme na nájmu 950 tisíc zpět do Městských služeb. Tak, proboha, ať nám tedy řeknou tito zastupitelé, že hokej v Ústí nechtějí, my se s tím smíříme a skončíme. Ale ať nešpiní lidi, kteří chtějí hokeji pomoct," řekl jednatel Slovanu Vladimír Evan. Kvůli negativním reakcím některých zastupitelů je údajně v ohrožení spolupráce s likérkou Granette.

OTEVŘENÝ DOPIS PANU RADIMOVI BZUROVI

V Ústí nad Labem, 11. ledna 2016
Vážený pane zastupiteli Radime Bzuro !

V minulém týdnu jsme sledovali vaši komunikaci ohledně příspěvků města do sportu. Nevadí nám vaše žabomyší politické půtky lokálního významu. Koneckonců jste opoziční zastupitel a možná za to berete i nějaký peníz. Vadí nám, že si jako rukojmí berete sport, především lední hokej, jehož existence má - podle našeho názoru - daleko větší význam pro naše město, než existence většiny politických stran v Ústí nad Labem. Rozhodli jsme se proto, vám jednak na některé vaše otázky odpovědět a jednak vám několik otázek sami položit.
Proč hokej a ne třeba basketbal, který je v televizi? Právě proto, že basketbalu na to, aby hrál nejvyšší soutěž a byl v televizi peníze, které má, stačí. Ona totiž výstroj a výzbroj jednoho hokejového mužstva stojí 100 x více, než dresy a míče jednoho mužstva basketbalistů. Jen pro orientaci: jedna hokejka stojí 3 000,-Kč, brankářská hokejová výstroj stojí 100 000,- Kč.
HC Slovan Ústí nad Labem má 13 družstev od nejmenších kluků až po ženský tým. A právě ti mladí, kterých je v ústeckém hokeji na tři stovky, potřebují mít své vzory, nikoli v televizi, ale na svém zimním stadionu, ve vedlejší šatně.
Ústeckým basketbalistům fandíme také, vzájemně se známe z hlediště zimního stadionu i ze SLUNETY , potkáváme se na fotbale a někteří i na volejbale. Na rozdíl od vás však logicky uvažujeme.
Proč hokej vůbec? Je to sport, ve kterém Česko a před tím Československo
bylo dosud nejčastěji mistrem světa ve srovnání s ostatními sporty. Také olympijskými vítězi jsme dosud v žádném jiném kolektivním sportu nebyli. Nebudeme psát ani o počtech českých hokejistů v nejprestižnějších světových soutěžích NHL a KHL. V celé republice je tento sport s fotbalem nejsledovanějším sportem a utkání všech soutěží těchto sportů bývají největší společenskou událostí v daném městě či obci. Bohudíky sjezdy politických stran takovými událostmi nejsou. Proto také našim fotbalistům nezávidíme nový fotbalový stadion vedle toho ústeckého" šikovně zrekonstruovaného" zimního stadionu a přejeme si co nejrychlejší postup FK Ústí do nejvyšší soutěže. I když někteří z nás preferují hokej, všichni fotbalistům přejeme jejich jediného majitele, město Ústí nad Labem. Alespoň jeden velký sport máme vyřešený.
Proč hokej v Ústí nad Labem? Vychoval desítky slavných hokejistů: Dva olympijské vítěze, několik mistrů světa a mistry republiky, kteří byli vychováni v našem klubu, bychom nespočítali. Nepřetržitě po dobu 21 let a i nyní máme zástupce, (tedy ne odchovance, ale opravdové ústecké rodáky) v Kanadsko - americké NHL, v posledních letech také v KHL. Ani současné hráče naší extraligy, kteří byli vychováni v Ústí nad Labem, bychom nespočítali.
Znáte, pane zastupiteli Bzuro, některý jiný sport v Ústí nad Labem, který má takové odchovance?

Kvantifikovatelný přínos z reklamy na zimním stadionu je reálný. Vedení města zřejmě hledá způsob jak komunikovat se svými občany. A protože jinde multimediální obrazovku nemá, volí asi toto řešení. Jistě víte, že existuje ukazatel GRP, jednotka pro hodnocení zásahu reklamy, který při pravidelných tisícových návštěvách na hokeji každý týden může být větší než při basketbalovém přenosu na sportovním televizním kanále, kdy město nemůže divákům vzkázat ani „ahoj". Divák pouze vnímá, že hraje tým Ústí a to je tak asi všechno. Tentýž vliv na diváky ale mají stovky zápasů našich hokejistů a fotbalistů v jiných městech České republiky, novinové články o fotbalových a hokejových zápasech Ústečanů v těchto masově sledovaných sportech.

Hokej Ústí s.r.o. není soukromá firma. Padesátiprocentní podíl v s.r.o. má občanské sdružení -nyní možná spolek- (a několik jeho členů a příznivců), které provozuje mládežnický hokej. Druhých padesát procent má soukromá likérka, která dlouhodobě n e z i š t n ě podporuje sport a kulturu i další aktivity v Ústí nad Labem.

Kolik znáte, pane Bzuro, zastupitelů města Ústí nad Labem, jejichž firma vynakládá takové prostředky na sport či kulturu v našem městě, jako je firma GSD ? Jmenujte prosím zastupitele z opozice i koalice. Je vás skoro 40, takže alespoň 10.

Vy jako zastupitel města byste měl třikrát týdně chodit a těm lidem z likérky líbat ruce, za to že podporují naše město. Překvapuje nás, že jako člen pravicové strany TOP 09 takhle oceňujete společenskou odpovědnost soukromé firmy. Určitě děláte voličům TOP 09 radost…

Jste tak trochu jako kdysi paní H. Paní H byla před cca 20 lety majitelkou velkého objektu v Ústí nad Labem. V objektu se konaly společenské plesy, na které si pořadatelé plesu vždy pronajaly celý sál a restauraci. Paní H. přišla několikrát na ples po jeho zahájení aniž by zaplatila vstupné , sedala si na sále se svými přáteli ke stolům hostů plesu, kam měli hosté zakoupeny místenkové vstupenky se slovy, že ten sál je její. Vy přesně takhle, milý pane zastupiteli, nahlížíte na problematiku městem placené reklamy na zimním stadionu.

Za propagaci města dosud město nezaplatilo 7,3. milionu.

Nemáme přesné informace, ale víme, že zhruba 5 milionů šlo do výchovy mládeže a cca
2 miliony do hokeje dospělých. Hokejový klub má jako každý jiný poskytovatel reklamy jistě ceník reklam, které může nabídnout. Za poskytnuté prostředky ( nespojujte, prosím s mládeží, kdy město podporuje z jiných pohnutek mládežnický sport a úplně jiný subjekt) 2 miliony už od září hokej reklamu městu poskytuje a jestli dostane další peníze, měl by reklamu samozřejmě navýšit.
Pokud by mělo proběhnout výběrové řízení, ať proběhne. Multimediální kostka je také na hotelu Bohemia nebo na budově vedle divadla.....

Pár otázek na závěr :

1. Víte kolik peněz poskytují hokeji dospělých ostatní města , ve kterých se také hraje I.liga ledního hokeje, jako v Ústí n. L.? Zjistěte si to, prosím, a zveřejněte na jednání zastupitelstva města, na webu a v tisku. Pokud to uděláte, budeme vás všichni volit v příštích volbách!

2. Uměl byste spočítat a porovnat GRP reklamy Severočeského divadla v Ústí nad Labem, ústeckého basketbalu, fotbalu a hokeje?

3. Kolik peněz jste dosud vy ze svých osobních prostředků věnoval v Ústí nad Labem
a) na kulturu
b) na sport
c) na charitu

4. Co myslíte, že více přispívá ke zlepšení mediálního obrazu našeho města?

a) Žabomyší války regionálních politiků
b) Výsledky ústeckých sportovců
c) Kulturní úspěchy ústeckých umělců
Srovnejte například s Libercem.

(Poznámka: I v oblasti PR existuje měřitelný ukazatel: Advertising Value Eqiuvalent. )

5. Jste ochoten se pokusit svou politickou silou odstranit soukromý subjekt z hokejového klubu a zajistit, aby jediným majitelem také hokejového klubu v Ústí nad Labem bylo město? Zatleskáme vám.

6. Víte kolik nadějných ústeckých odchovanců ve věku 12 až 20 let našemu hokejovému klubu přetahují hokejové kluby z Chomutova, Litvínova, Liberce, Kladna a Sparty jenom proto, že jsou bohatí a mohou vytvořit mladým hráčům mnohem lepší podmínky?

Když jsme při sestavování tohoto dopisu přemýšleli proč takhle jednáte, napadlo nás, že asi neumíte bruslit......

Za ústecké hokejové příznivce vám hodně zdraví přejí

Ing. Josef Vejlupek, Šeříková 386, 403 21 Ústí nad Labem
Mgr. Zdeněk Kymlička, Sebuzínská 26, 403 21 Ústí nad Labem
Ing. Vratislav Urban Lisztova 4, 400 11, Ústí nad Labem
Stanislav Ješina, Baráčnická 808/1, 400 01 Ústí nad Labem
Jan Filip, Pod Parkem 10 400 11, Ústí nad Labem
Michal Kincl, Jana Zajíce 6 400 11, Ústí nad Labem
Luděk Stupka, Šípková 2 400 11, Ústí nad Labem Josef Kalina Šrámkova 16 400 11 Ústí nad Labem
Ladislav Morvay, Ženíškova 2172/3, 400 11 Ústí nad Labem
Karel Hůja, Jizerská 11, 400 11 Ústí nad Labem
Lenka Olešnaniková, Sibiřská 371, 403 31 Ústí nad Labem – Neštěmice
Ing. Václav Verner, Slunná 123/8, 40010 Ústí nad Labem
Alena Morvayová, Źeníškova 2172/3, 40011 Ústí nad Labem
Ing. Jan Valušek, V Kutišti 2478/12, 40011 Ústí nad Labem
Jan Filip, Pod Parkem 10 400 11, Ústí nad Labem
Michal Kincl, Jana Zajíce 6 400 11, Ústí nad Labem
Luděk Stupka, Šípková 2 400 11, Ústí nad Labem
Lukáš Dodok, U radnice 229 400 07, Ústí nad Labem
Pavel Procházka, Vilová ulička 631/8, 400 01 Ústí nad Labem
Jiří Zdvořáček, st. Hornická 2462/22, 400 11 Ústí nad Labem.
Jaroslav Tykal, Šípková 2792/6, 400 11 Ústí nad Labem
Valentin Spilka, Višňová 8, 400 11 Ústí nad Labem
Miloš Studecký, U Ráje 205, 400 03 Ústí nad Labem
Václav Trejdl, Tiziánova 3, 400 03 Ústí nad Labem
Otta Zeman, Hoření 3, 400 01 Ústí nad Labem
Petr Steklý, Hoření 3, 400 01 Ústí nad Labem
Petr Mazanec, Petrovická 3257, 403 40 Ústí nad Labem
Josef Říha, Hlavní 106, 403 31 Ústí n .L.- Mojžíř
Vladimír Helt, Novoveská 1207/2, 400 03 Ústí nad Labem
Filip Helt Novoveská 1207/2 400 03 Ústí nad Labem
Jaroslav Helt Bělehradská 57 400 01 Ústí nad Labem
Jiří Brzák Tolstého 29 400 03 Ústí nad Labem
Václav Brož Kmochova 35 400 11 Ústí nad Labem
Jiří Hruška st. Krokova 209 403 39 Chlumec
Jiří Hruška ml. Krokova 209 403 39 Chlumec
Petr Budínský Knínice 9 411 45 Lovečkovice
Karel Holub K Haldě 48 403 31 Neštěmice-Mojžíř
Petr Hospodka Vojanova 50 400 07 Ústí nad Labem
Leoš Maršínský Žežická 49 400 07 Ústí nad Labem
Ladislav Křesťan Na Kohoutě 793/12 400 10 Ústí nad Labem
Vít Suchevič Na Stráni 20 400 01 Ústí nad Labem
Michal Becker Kmochova 33 400 11 Ústi nad Labem
Ing. Petr Tůma Drahkov 76 415 01 Modlany u Teplic

Autor: Kristián Šujan

15.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pravidelná podzimní odstávka lanové dráhy na Komáří vížku
9

FOTO: Lanovka na Komárku prochází revizí, jezdí pouze o víkendu

Habrovický rybník.
3

Hurá na kapry! Sobota láká na výlov Habráku

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Předsedkyně ČSÚ: Volební účast ani žádné jiné výsledky dopředu netipuji

Ústí nad Labem - – Necelých dvacet minut po otevření volebních místností dorazila k volební urně na Bukově v Ústí také předsedkyně Českého statistického úřadu Iva Ritschelová. 

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili

Ústí nad Labem - Představujeme vám miminka vyfotografovaná v 42. týdnu roku 2017.

V obýváku se volit nebude. Zato v hasičské zbrojnici ano

Ústecko - Autoškola, kabiny TJ Svádov Olšinky, hospody a restaurace, Centrum pro zdravotně postižené, autosalon, Státní úřad pro jadernou bezpečnost a hasičská zbrojnice v Božtěšicích. To jsou nejzajímavější místa, kam letos přijdou voliči vhodit své hlasy do uren.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení