Schoulený, přikrytý kartonem, tak přespává u parovodu nedaleko centra města bezdomovec, který se představil jako Josef, v těchto dnech každou noc. Co ho v těchto dnech trápí, je jako řadu lidí, husté sněžení.

„Kartony od krabic proti mrazu mám navlhají. Neudrží teplo," uvedl bezdomovec.

Do azylového domu se mu nechce. „Mám tam špatné zkušenosti," řekl Josef stručně a na otázku jaké , pokrčil rameny.

Vendula Filípková, zástupkyně oblastní charity uvedla, že za poslední dny zaznamenali nárůst klientů. „Máme plno, jak v Azylovém domě Samaritán, tak v jeho noclehárně. Poskytujeme samozřejmě krizové židle, kterých z úterý na středu využili tři klienti," řekla Filípková.

Sociální pracovníci oblastní charity v Ústí nad Labem vyráží také každý den do terénu.

„Ve středu ráno jsme přivezli jednoho člověka, který přespával na parovodu v Důlcích na žádost ústeckých strážníků," řekla Filípková.

Ústecký červený kříž v Thomayerově ulici zůstává nadále uzavřený. Oblastní skupiny se na valné hromadě, která se konala začátkem února nedohodly na novém vedení oblastního spolku.
Jan Novotný, zástupce ředitele městské policie uvedl, že v rámci pochůzek strážníci místa, kde se zdržují bezdomovci, monitorují.

„V případě potřeby poskytnou člověku první pomoc a řeknou mu kam se má obrátit. Teplý čaj nebo polévku na zahřátí rozvážíme lidem bez domova pouze v tuhých mrazech," řekl Novotný.