Devítiletý Adámek Jíra nesměle pozdravil své kamarády a se svým doprovodem absolvoval na speciální tříkolce kilometrovou trať podél Labe, určenou pro rodinný běh. V cíli mu tleskalo 377 sportovců a možná stejný počet nadšených diváků.

Dobrovolné startovné bylo věnováno rodičům Adámka na zakoupení terapeutické židle. Celková částka činila 35 327 korun, dalších 1750 korun věnoval cyklokemp Loděnice. Za nadační fond na místě poděkovala Jana Procházková, sympatická žena, která už dva roky plní tajné sny těch, kteří pomoc potřebují.

„V lednu 2014 jsem společně s Martinou Prachařovou a Terezkou Žůrkovou realizovala svůj sen, který dnes pomáhá především hendikepovaným dětem. Nejsou to jenom sportovní charitativní akce, které našly odezvu u veřejnosti, byl to třeba Ples severočeských patriotů, Večer pro tiché tlapky, Ústecký pivní jarmark, spolupráce s ústeckými dětskými domovy a další," vysvětluje Jana Procházková.

VŠECHNO NĚCO STOJÍ 
A ČAS SE NEDÁ VRÁTIT

„Na našich webových stránkách bych dohledala celkový počet akcí, z hlavy to opravdu nevím, ale dětí si pamatuji všechny. Jmenovala bych třeba Ríšu, který si moc přál horské kolo. Marušce jsme přispívali na speciální chodítko, dražil se dres slavného fotbalového brankáře Petra Čecha, veřejné ovace zažila Adélka při nočním běhu.

Především rodiče těchto dětí zasluhují náš obdiv a potlesk na otevřené scéně, nemají to jednoduché, všechno něco stojí a čas se nedá vrátit. Představte si, že většina z nich nevyužité prostředky z finančního daru věnuje dětským domovům, nebo atletickému klubu hendikepovaných sportovců TJ Nola Teplice," svěřila se skromná dáma.

V sobotu v Brné absolvoval desítku i její manžel. Společně si v dubnu vyzkoušeli poprvé půlmaraton, aby ten domácí tolik nebolel. „Dalo by se říci, že minulou sobotu stáli na bedně všichni, a to je přeci moc krásná představa. Život není peříčko, ale poctivých, slušných a hodných lidí je v Ústí ještě dost. Bez nich a laskavých sponzorů by to nešlo," pokračuje Jana Procházková.

NADACE BUDE POMÁHAT I NA PIVNÍM JARMARKU

Letos se nadace zapojí ještě do osmi akcí. Ta nejbližší je 14. května, kdy soukromé pivovary v rámci Jarmarku přispějí na rehabilitační lehátko pro dvanáctiletého Tomáška, který trpí svalovou atrofií. Pokud máte rádi pivo, přijďte ochutnat pro dobrou věc," zve na akci Jana Procházková. Dětské sny plní po práci a ještě přidá pohlazení. Není to úžasné?