Zastupitel podal žalobu poté, co mu radnice opakovaně odmítla otisknout kritický text v městských novinách, kterým glosoval loňský rozpad koalice hnutí PRO!Ústí a ANO a zvolení nového vedení města. Periodikum s nákladem 45 tisíc kusů vydává město.

Radnice důvody nezveřejnění textu nikdy nekomentovala. Její právní zástupce Jindřich Pojkar u soudu už dříve řekl, že článek nebyl otištěn kvůli obsahu. Městské noviny by podle něj měly poskytovat vyvážené a objektivní informace.

SOUD POKRAČUJE V ÚNORU

Teď magistrát argumentuje tím, že Daduč promeškal zákonné lhůty a podal žalobu pozdě. "Trvám na tom, že žaloba byla podána včas," řekl v pondělí Daduč u soudu.

Daduč odeslal článek k otištění, následně ho ale stáhl. Poté poslal nový článek, jehož otištění podle svých slov několikrát urgoval. Daduč v textu pro městské noviny naznačuje, že za pádem bývalého vedení ANO a PRO!Ústí mohlo být něco jiného než špatně fungující vedení města.

"Proti tomu stojí názor, že když koalice ANO a PRO! začínala být úspěšná v přetrhávání dvacet let budovaných korupčních vazeb, šedé eminence místní politiky zorganizovaly puč, jehož výsledkem je slabé vedení města, které se musí ČSSD, KSČM a ODS odvděčit," napsal Daduč. Jednání bude pokračovat v únoru. Zda padne i rozsudek, není zatím jasné.