Hledáme dívku Ústecka! Oblíbená soutěž Dívka roku se uskuteční v neděli 22. února od 14.00 hodin v kině Hraničář.

Letos budou cenu udělovat i čtenáři, jednou z kategorií soutěže je Dívka Ústeckého deníku.

"V oblastním kole v Ústí nad Labem vyhlásíme tři nejlepší dívky, které postoupí do castingu na semifinále. Kromě toho udělíme také tituly Dívka internetu, Dívka sympatie a Dívka Ústeckého deníku," vysvětlila organizátorka oblastního kola Alena Remešová.

Nejúspěšnější soutěžící ze semifinále dostanou šanci bojovat o titul Dívka roku 2015 na květnovém finále v Jičíně.

Poctivá příprava

Na ústecké kolo už se dívky pilně připravují. "Máme před samotnou soutěží jedenáct schůzek, na kterých dívky trénují aerobic a chůzi, sejdou se s modelkami a úspěšnými dívkami z minulého ročníku, ale také třeba vyzkouší šaty a boty," uvedla Alena Remešová.

V oblastním kole čeká soutěžící celkem šest disciplín, z toho čtyři jsou veřejné.

"Rozhovor, aerobic, módní přehlídku a volnou disciplínu uvidí diváci přímo v kině Hraničář," uvedla organizátorka.

Loňská vítězka

Soutěž Dívka roku se letos koná již po šestadvacáté, v Ústí nad Labem bude oblastní kolo podruhé. Základní kola se konají v téměř dvaceti městech v Čechách i na Moravě.

V loňském ročníku se z ústeckých dívek nejvíce dařilo Štěpánce Karasové. Jako jediná v republice prošla čtyřmi vyřazovacími koly vždy jako vítězka. Těsně před finále si  zlomila ruku a myslela, že tím pro ni soutěž Dívka roku končí.

Místo toho ale Štěpánka bodovala na celé čáře. Z jičínského finále si přivezla titul druhé nejkrásnější Dívky roku a ještě titul Dívka Talent.

Zajímaví hosté

Soutěž v Hraničáři bude moderovat Richard Remeš. Jako hosté přijedou Lenka Kocmanová Taussigová, Josef Šutara, Alena Skalová, taneční skupina Freedom a další.
Vstupenky za 50 korun si mohou zájemci v předprodeji zakoupit v kině Hraničář nebo ve firmě Koncept Fast.

Kandidátky se představují

V ústeckém kole bude zápolit celkem dvanáct mladých krásek. Přečtěte si jejich krátké profily a také to, proč se do soutěže přihlásily.

Tereza Varvažovská, 15 let
"Ve volném čase se věnuji tanci a jízdě na koni. Do Dívky roku jsem se přihlásila proto, že jsem vždy takové soutěže sledovala a obdivovala. Chtěla jsem zažít tu atmosféru a nasbírat zkušenosti."

Valentýna Blažečková, 13 let
"Do soutěže jsem se přihlásila, protože bych ráda poznala nové tváře a získala nové zkušenosti. Myslím si o sobě, že jsem přátelská a mám velký smysl pro humor."

Daniela Petešová, 15 let
"Závodně tancuji a chodím do prvního ročníku na Gymnázium Jateční."

Kateřina Petrásková, 13 let

"Přihlásila jsem se proto, že jsem chtěla poznat, jak taková soutěž probíhá a získat nové zkušenosti. Mimo školy se zajímám o jezdectví a moderní tanec, který jsem si zvolila za volnou disciplínu."

Tereza Kořánová, 15 let
"Už 11 let se věnuji plavání, momentálně za Městský plavecký klub. Můj největší úspěch je stříbrná medajle na 200m znak z Mistrovství ČR. Do soutěže jsem se přihlásila hlavně kvůli zkušenostem a kamarádkám."

Tram Anh Nguyen (Katka), 13 let
"Ve volném čase zpívám, hraju na klavír, tancuju a pomáhám rodičům. Do této soutěže jsem se přihlásila nejen pro výhru, ale abych získala nové zkušenosti, poznala nové přátelé a posunout se někam dál."

Ivana Bebeláková, 13 let
"Do soutěže jsem se přihlásila hlavně kvůli nové zkušenosti a poznání nových lidí. Ve škole mě baví matematika a fyzika. Ve volném čase závodně tancuji už od svých 6 let. Baví mě čtení, lyžování a ostatní sporty."

Daniela Wagnerová, 15 let
"
Bydlím v Ústí nad Labem. Do soutěže jsem se přihlásila proto, abych zkusila něco nového a poznala nové přátele."

Michaela Arnautovská, 14 let
"Jsem z Ústí, mám ráda zvířata. Do Dívky roku jsem se přihlásila kvůli novým zážitkům, kamarádům a zkušenostem."

Šárka Keričová, 13 let
"Mám ráda zpěv, tanec, hudbu, zvířata a malování. Jsem kamarádská, vtipná a pomohu,  když je kamarád v nouzi."

Karolína Čurdová, 15 let
"
Mezi mé koníčky patří hudba a sport. Do soutěže jsem se přihlásila, protože chci vyzkoušet něco nového a soutěž mě zaujala."

Zuzana Hejčová, 15 let
"Ráda tancuji. Do soutěže jsem se přihlásila, protože jsem chtěla zažít nové zkušenosti a chci poznat nové přátele."

Pravidla soutěže Dívka Ústeckého deníku
Hlasovat je možné na internetu a pomocí kuponů v novinách. Počty hlasů sečteme. Hlasovací kupony budou v tištěném Ústeckém deníku vycházet každý všední den. Poslední kupon otiskneme v pátek 13. února.

Hodnotu jednoho novinového kuponu určíme až na konci hlasování. Vypočítáme ji tímto způsobem: Vezmeme počet hlasů vítěze internetového hlasování (například 10 000) a vydělíme ji počtem otištěných hlasovacích kuponů (22). A to bude hodnota jednoho zaslaného novinového kuponu (v tomto případě tedy 454 hlasů).

Hlasování na webu usteckydenik.cz/divkaroku skončí v neděli 
15. února. Tištěné kupony je potřeba do redakce (Klíšská 25, Ústí n. L., 400 01) doručit do čtvrtka 19. února.

Vítězku oznámíme na vyhlášení soutěže Dívka roku, které se uskuteční v neděli 22. února v Hraničáři.