V pondělí tak například na základě telefonátu pracovnice domácí péče, která se nemohla spojit se svým klientem a měla obavy o jeho zdraví, vyrazili do ulice Dukelských hrdinů.

Tam se s oznamovatelkou pokoušeli dostat do bytu muže středního věku, léčícího se s diabetem. "Strážníci se pokusili do bytu vniknout pootevřeným oknem, když se na místo dostavila snacha dotyčného muže, která u sebe měla klíče od jeho bytu," uvedl Jan Novotný z městské policie.  

Po otevření bytu hlídka nalezla muže ležet v obývacím pokoji. Muž se nemohl pohnout, stěžoval si na špatné dýchání, teplotu a byl celý nateklý.

"Strážníci dotyčnému poskytli první pomoc a na místo přivolali zdravotní záchrannou službu, která si muže převezla do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření," dodal Novotný.

Ve středu dopoledne pomáhali pro změnu v Poláčkově ulici. Tam upadl starší muž ze židle a nebyl schopen se z podlahy zvednout.

"Strážníci na místě dotyčného posadili na postel a vzhledem k tomu, že na muži nebylo patrné žádné viditelné zranění a on sám si na zdravotní stav také nestěžoval, nebyla k případu přivolána zdravotní záchranná služba," doplnil Novotný.