Putování ve spirále času
Kde: Zámek Krásné Březno
Kdy: sobota 31. května, 9:00 - 16:00 hodin
Popis akce: Výjimečně bude pro návštěvníky otevřené atrium zámku s výstavou Saská renesance a kostel sv. Floriána. Pro děti jsou připravené různé hry a soutěže. V půl druhé proběhne losování o hlavní cenu, kterou je vyhlídkový let. V jedenáct a ve dvě projde průvod zámeckým parkem podle pohádky o vílách a skřítcích. Připravené jsou ukázky středověkých zbraní a bojů a také archeologických nálezů. Děti se mohou projet na novém dopravním hřišti.

Křtění hříbat
Kde: Ekofarma Slavošov
Kdy: sobota 31. května, od 13:30 hodin
Popis akce: Děti mohou na farmě prožít netradiční den. Připravený je historický šerm, ohnivá show na koních a dřevorubecká exhibice. Chybět nebude kapela a zábavný program na farmě pro děti. Například předvedení chovaných koní, ukázky umění jezdeckého klubu nebo křtění hříbat. Děti si budou moci vyzkoušet tradiční řemesla a třeba i ostříhat ovci. Vstupné platí pouze dospělí, a to deset korun.

Cesta ke všem dětem
Kde: Městské sady
Kdy: sobota 31. května, 10:00 - 16:00 hodin, neděle 1. června, 10:00 - 14:00 hodin
Popis akce: Již po desáté pořadatelé spojí dětský den s festivalem Cesta k nám pro zdravotně postižené a vytvoří tak jeden velkolepý den všech dětí. Pro návštěvníky jsou připravená taneční, hudební i divadelní vystoupení připravená ústavy sociální péče. V sobotu od dvou hodin vystoupí kapela The Tap Tap, složená z tělesně postižených studentů z Jedličkova ústavu. Celou neděli bude probíhat dětská olympiáda. Skákací hrady, pouťové atrakce, soutěže.

Pokus o český rekord
Kde: OC Forum Ústí nad Labem
Kdy: neděle 1. června, od 14.00 - 18.00 hod.
Popis akce: Ústí chce trhnout Olomouc: pokus o překonání českého rekordu v největším počtu otisků rukou za 4 hodiny. Olomouci se podařilo dosáhnout počtu 751 otisků. Po dlouhé době do Ústí nad Labem se svým vystoupením dorazí také Leoš Mareš a zpěvačka Tereza Kerndlová. Moderátorem dětského programu bude moderátor rádia Evropa 2 Ondra Vodný. O další zajímavý program se postará hvězda pořadu Talentmania Fakír Ben Ghan. Dorazí i špička české magie Štěpán Šmíd, dětská módní přehlídka s Lenkou Taussigovou-Kocmanovou, soutěže o hodnotné ceny, ukázky pořádkové jednotky PČR, hasičů a záchranářů, taneční vystoupení, dětské koktejly, cukrová vata, popcorn, atrakce a mnoho dalších.

Slavte se Spejblem
Kde: Lidické náměstí, Severočeské divadlo, Kulturní dům
Kdy: pátek 30. května, 9:00 - 17:00, sobota 31. května, od 14:00 hodin, neděle 1. června, 14:00 - 15:30 hodin
Popis akce: V pátek mohou děti v divadle navštívit výstavu loutek Spejbla a Hurvínka. V sobotu na náměstí vystoupí mladá pěvecká ikona Adam Mišík. A v neděli se v Kulturním domě odehraje představení Brouk Pytlík. Všechny dny budou nabité soutěžemi, zábavou. Nebudou chybět ani skákací atrakce. Ústečtí policisté předvedou základy sebeobrany a výcviku pejsků.

Staňte se šelmou
Kde: ZOO Ústí nad Labem
Kdy: sobota 31. května, od 10:00 hodin
Popis akce: Při prohlídce se mohou děti inspirovat a na obličej si nechat namalovat jakékoliv zvíře. Mohou také soutěžit se skauty, Šmouly nebo Mickey Mousem a Minnie, kteří pro ně mají připravené drobné dárky. Již tradičně se společnost Elektrowin připojuje s akcí „S vysloužilci do zoo". Za každý donesený spotřebič má dítě vstup zdarma. Od půl druhé u restaurace Koliba vystoupí Sváťovo dividlo a děti přijede pobavit Vladimír Hron. Z00 navíc otevře nové hřiště u Trpaslíka.

Přijela pouť
Kde: Farma Mírkov, pod zříceninou Blansko, asi 3 km od sídliště Skalka
Kdy: neděle 1. června, od 14:00 hodin
Popis akce: Pořadatelé z farmy si pro děti na jejich den připravili spoustu her a soutěží v pouťovém stylu. Děti se tak mohou vyřádit na trampolíně nebo opičí dráze. Mlsné jazýčky mohou ochutnat všechno z pouťových stánků, třeba zmrzlinu a palačinky. Samozřejmě nesmí chybět projížďka na koni nebo středověká střelnice. Zkrátka jedinečná zábava.

Sbírání bobříků na hradě
Kde: Hrad Střekov
Kdy: neděle 1. června, od 9:30 hodin
Popis akce: Svůj svátek si mohou děti užít i na střekovské hradní zřícenině. Děti mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma a pořadatelé si pro ně připravili plno atrakcí rozmístěných všude po hradě. Během dne mohou děti plnit různé disciplíny, sbírat body na své karty a po velkém slosování i vyhrát nějakou tu cenu. Nebude chybět ani výtvarná dílna, v níž si mohou děti vyrobit pro své blízké a kamarády dárky. Nebo si mohou nechat nazdobit svůj obličej.

Buďte farmářem či hvězdářem!
Akce pro děti v rámci oslav zahájení 860. lázeňské sezony v Teplicích.
Kde: Obchodní centrum Galerie (v centru lázeňských oslav)
Kdy: sobota 31. května, od 14.00 do 18.00 hodin
Popis akce: Farmářský den pro děti. Mohou se stát dětským farmářem a odnést si pravou farmářskou smlouvu! Na děti čeká deset farmářských stanovišť. Každou hodinu losování o ceny. Zmrzlina a svačinka zdarma. Pro každého farmáře Bezedný farmářský krámek. Skákací farma, dojení, krmení, sázení, pletení a další dovednostní klání.
Kde: Severočeská hvězdárna a planetárium v Teplicích
Kdy: sobota 31. května na hvězdárně na Písečném vrchu a neděle 1. června v planetáriu v Koperníkově ulici. Vždy od 13.00 do 18.00 hodin.
Popis akce: Dny malých hvězdářů! Zajímavý program, výtvarná soutěž o hvězdářské ceny a vstupné (pro děti) je po oba dny zdarma.

Děti na Písečném ostrově
Kde: koupaliště v Litoměřicích, Písečný ostrov
Kdy: sobota 31. května, od 10.00 do 13.00 hodin.
Popis akce: Děti si užijí jízdu na plachetnici, tobogán a koupání. Zábavné a sportovní soutěže, hry pro všechny věkové kategorie. Horolezectví, jachting, šerm, veslování či vodní motorismus.