O sedm metrů čtverečních svého pozemku se už osm let pře s magistrátem Karel Stoupa ze Skorotic.

„V roce 2008 jsem byl dlouho v nemocnici a kolem našeho plotu, ale ještě na našem pozemku nechalo město udělat asfaltový chodník. Bylo to bez mého souhlasu. Stěžoval jsem si všude možně, ale nikdo s tím nechce nic udělat. Současní politici u toho nebyli, ale úředníci, kteří to zařizovali, tam seděli už tenkrát," zlobí se Karel Stoupa.

SPOR S MĚSTEM SE TÁHNE UŽ DELŠÍ DOBU

Pozemek je na ostrém rohu ulic Kapitána Jaroše a Skorotická. Končí tu městský chodník z betonových dlaždic a navazuje na něj několik metrů chodníku z asfaltu, pak je kousek travnatého pozemku města a pak zase pozemek pana Stoupy.

„Chtěl jsem, aby se mnou ten můj vyasfaltovaný roh směnili za těch pár metrů jejich trávy, spojil bych to s tím, co mi před časem prodali. Ale to prý ne," vyprávěl Karel Stoupa.

„Spor s panem Stoupou se táhne už delší dobu. Dnes už nelze posoudit, kde se stala tenkrát chyba. Ale město má zájem se s ním vyrovnat. Nabídlo mu odkoupení jeho pozemku. On však stále trvá na své jediné variantě, kterou by měla být směna jeho pozemku za městský. To však není možné, protože to je rezerva pro další výstavbu chodníku ve Skorotické ulici," informovala Romana Macová, mluvčí města.

S MAGISTRÁTEM JE PŘIPRAVEN SE I SOUDIT

„Nevím, jak tu chtějí stavět chodník, když další část pozemku zase vlastním já a za mnou náš soused. Chodník by byl asi potřeba, dole je Stadion mládeže, tam chodí hodně dětí. Ale to by mohli dostavět chodník na protější straně ulice," připomněl Karel Stoupa. Je připraven se s magistrátem soudit o odstranění stavby. „Žaloba už je sepsaná, jdu zaplatit poplatek," dodal Karel Stoupa.