Hluk, křik, kopání míčů do zdí paneláků, jež mají nové fasády. Řeč je o starém hřišti v Neštěmicích, mezi ulicemi Opletalova a Seifertova, za zdejší radnicí. Na to si stěžují někteří zdejší senioři. Jak se ale zdá, celý problém je spíš klasickým generačním sporem.

Mezi stěžovatele pak patří především Jana Hamplová. „Dívám se denně z oken po léta na toto hřiště," uvedla Hamplová. „Psala jsem paní starostce, která slibovala, že toto betonové hřiště odstraní, bohužel se ale nic neděje. Poslední dobou je tu čím dál hlučněji."

To prý, podle Hamplové, od doby, co sem chodí děti z okolních ulic a dokonce prý někdy i ze zvláštní školy. „Myslím, že bylo postaveno hřiště pro děti pod stadionem, aby bylo využíváno pro tyto účely a ne nám hrát pod okny na asfaltu kopanou, což ani neodpovídá podle norem EU pro tato dětská hřiště," dodala Hamplová.

Jenže rodiče dětí, které si zde hrají, mají zase svoji pravdu. „Paní asi zapomněla, že byla také dítě. Ona se snad zbláznila, ne? To mám podle ní poslat malého kluka přes půl Neštěmic a pak zase domů, aby milostivá paní měla klid? Já tady bydlím taky a taky mám právo, od čeho tu to hřiště je," rozčílila se maminka jednoho z chlapců, jež si přála zachovat anonymitu.

Podle Miloslavy Válkové, zdejší starostky, je pravda uprostřed. Jedni musí tolerovat druhé. „Rodiče musí děti ohlídat, aby neječely a senioři si uvědomit, že tu nejsou sami a také byli dětmi," uvedla k tomu.

Dvůr mezi bytovými domy obvod nechal opravit, navazuje na něj živičná plocha pro míčové hry, nejezdí sem auta. Proto se tu děti soustřeďují, ačkoli míst na hraní je v obvodu více. Nedaleko je škola, která nemá hřiště a tak sem chodí i dopoledne.

„Tak si ti lidé neodpočinou ani dopoledne," komentovala to starostka. „Měli jsme dohodu, že sem děti vodit dopoledne nebudou, asi se budeme muset znovu dohodnout."